Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvy Wifi router? Tenda W308r

Ahoj, chci se zeptat jestli jste se s tim nekdo nekdy nesetkal. Z niceho nic mi umrel wifi router Tenda W308r, rano jeste v pohode jel, najednou vypadl net a router uz nejde. Presneji ma takoveto chovani, pokud odpojim WAN tak router najede, nacte se i ip pro pc podle DHCP a router jde pres webove rozhrani spravovat. Ale pokud zapojim cokoliv do WAN portu routeru tak se router neustale dokola sam restartuje, staci i kdyz tam napojim klasicky switch, tak se resetuje. Je mozna nejaka oprava nebo odesel do kremikoveho nebe? :-) je 2 roky stary.

Zdravím, no, nejsem zrovna PC expert, ale takovéhle stavy mají za následek většinou vyschlé elyty a špatné blokovací kondy kolem procáku. Vlivem "něčeho" se napájecí napětí trochu víc zavlní, nebo se na to něco nakmitne, kondy to nestáhnou, proleze to do procáku - indukcí mezi spojema kamkoliv, třeba do vstupních portů, procák hodí chybu a resetuje se. Úplně běžná závada v PLC řídících průmyslových jednotkách. Výměna, popř. přidání dalších filtráků a je to OK. V SMDéčku se to blbě dělá, ale s trochou promile, aby se neklepaly pracky, to jde taky i s obyč. kontaktní (nikoliv teplovzdušnou) mikropáječkou a pinzetkou. Na tohle chcípe i dost Settopboxů a jinejch strojků. Tak hodně štěstí s tém pértinaxem... Alfi.