Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjišťujou google mapy mou polohu?

Jak zjišťujou google mapy mou polohu (v prohlížeči firefox)? Jsem na dovolené, laptop samozřejmě nemá GPS, je připojen přes místní wifi a jsem připojen domů na svou VPN. Doteď jsem si myslel, že to vyhodnocuje přibližně podle veřejné IP adresy, jenže on mě najde správně, tam co jsem na dovolené. Je možné, že si firefox může sahnout na okolní wifiny a triangulovat?

Mám win10, je to problém? Fungují jinak než win7?

Není mi jasné, jak poznat, zda jde všechna komunikace přes VPN, ale předpokládám že ano.

Zajímací je, že se mi v gmapách udělá modrý kolečko, přesně tam kde jsem. Ve VMware jsem se konektnul ke gamošovi na VPN, tam se kolečko neudělá, ale mapu to otevře přibližně v jeho ulici. VMware samo nemá přístup k wifinám.

W10 ma nejake nastavenia na oznamovanie polohy aplikaciam, tak asi tvoju polohu vie aj on (trebars podla wifi alebo janeviem odkial)
Nizsie mas link na nejake API ktore je implementovane vo FF. Ide to asi cez OS tak ten W10 moze hrat ulohu, ale neviem zhlavy mozno to je nieco priamo co si vie zistit FF.

nevím čo je na tom pravdy ale nekde jsem čítal že sú notebooky s nejakým čipom ktoré dokážu komunikovať s telefónnou sieťou, (síce prenosy dát sú malé ale mohlo by to postačiť asi na určenie polohy) taktiež sú tu možnosti již MM napsal (nejaká časť komunikace mimo VPN alebo javascript a pod).

Aaaaa, tak tohle by mě nenapadlo: přišel na dokonalou zradu, gmaps v compu to zjišťujou z historie polohy google, kerou mam zaplou v mobilu (samo pokud jsem přihlášen k příslušnému gmail účtu). Tzn že se poloha bez mého vědomí neprovaří.

Každopádně vyřešeno, díky všem zůčastněným!