Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu

Zdravím. Nechce se mi na novou sestavu platit za Windows a proto mě napadla alternativa a to je Ubuntu. Je to nějak náročný systém? Jaká je podpora her, nainstaluji tam běžné hry jako Mafia, CS:GO, GTA 5 a podobné? Jaké má další výhody a nevýhody? Díky

Ono by stačilo se podívat třeba na takový Steam. Mafia a GTA Linuxovou verzi nemá. CS:GO ano.

Starší hry ve Windows verzi se dají zkusit pustit přes "Wine", většinou to i funguje. Nové hry (GTA 5) zapomeň.

Výhodou je, že to je zdarma a je to (relativně) bezpečnější. Nevýhodou je právě menší kompatibilita programů.

Doma používám Ubuntu. Na herní počítač bych si to nedal, tam mám W7.