Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém se startem

Může mi prosím někdo poradit, nevím si rady. Když zapnu komp tak se rozsvítí kontrolka HDD, ale jinak se nic neděje, až když počitač resetuju tak normálně naběhne. A tento jev se děje při každém zapnutí počítače. Sestava: AMD 1,8 MHz, 512 RAM, 80-tka Maxtor, GF MX440,
Díky za rady

Proč nikdy nikdo neuvede, co tomuto chování předcházelo? Předtím počítač fungoval normálně, stabilně? A pak najednou jsi k němu přišel, zapnul a nic? Nebo se v počítači někdo hrabal či instaloval nějaký "důležitý" program pochybného původu...?

Popiš to podrobněji - jestli se točí větráky, jestli je reaguje klávesnice, jestli se aktivuje monitor, jestli počítač nepípá, atd...?

Asi fungoval normálně ale nevím to přesně je to komp mé sestřenice a nevím jestli do toho cpali nějakej soft nebo co s tím prováděli. Monitor je pořád ve vyplým stavu, větráky frčí všechny, nic nepípá. Prostě se jenom rozsvíti kontrolka disku a to je celý co ten komp udělá. Tváří se jako by měl neormálně frčet, ale jenom se tak tváří. Je ale divný, že po resetu se rozjede úplně f pohodě.

Jestli si na to troufáš, tak počítač otevřít, rozebrat, očistit kontakty, složit, zkontrolovat kabeláž, změřit napětí baterie zálohující CMOS a zároveň CMOS resetovat.

To, že počítač nepípá, může být z důvodu, že není zapojen speaker.

Je-li zapojen PCSpeaker, pak musí počítač po zapnutí jedenkrát krátce pípnout,
jinak to může být odcházejícím zdrojem, který po zapnutí počítače má maximální
zátěž a třeba ve tvém případě přestal stíhat. To by vysvětlovalo, že po resetu
všechno jede OK.