Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU + MB

Mám zákl. desku se socketem 1150 a Celeron, chci to upgradovat, ale nemám moc peněz. Chtěl bych proceror i s deskou maximálně za 5000 Kč. Preferuju Intel.

Peoblém je, že na tam mám vypsaný jenom procesory, který mají za sebou napsaný S, jak jsem to pochopil, jsou méně výkonné ale míň žerou. Já bych chtěl nějaký plnohodnotný. A žádná i5 nejde pod 5000, jak jsem chtěl.

Aj "S" su plnohodnotny.
Je mozne ze vyrobca setril na doske na DC menicoch a nesmies tam dat vykonnejsi jak TDP nejakych XY Wattov. Tieto znackove PC mozu byt dost sracky.

Tak si vyber nejaky do 5000Kc, a aby si nepresiahol dane Watty. Porovnaj si benchmarky v porovnani s tym tvojim co mas (das si do google to oznacenie CPU a slovo benchmark). Da sa pouzit aj i3, zavisi ze naco ti to vobec je ten novy CPU.

Ked si nahodou myslis ze je ten max. prud iny, tak si stiahni 4th-gen-core-family-desktop-vol-1-datasheet.pdf tam si daj hladat napr. vyraz "2013C" a zistis ze vsetky tieto CPU ktore maju stejny TDP maju aj presne stejny max. prud 75A. Ci to je celeron alebo i7. PL2 limit je default 1,25x TDP a tento limit CPU udrziava aj pri turbe (a je to stale pod tym max prudom).
Mal by si ist asi na to zive radsej.

P.S. a ja som tie veci (realny prud) a spravanie sa pri turbe uz raz aj meral a overoval, na rozdiel od teba.