Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový procesor

Dobrý večer, před týdnem mi odešel procesor na mém stolním pc. Měl jsem AMD Phenom II X4 955 Black Edition. Od září jdu na vysokou školu a mám teď jiné výdaje, takže jsem si chtěl koupit procesor novější a udělat menší upgrade, jelikož nemám na celý nový pc. Tento počítač jsem skládal v roce 2012 a toto je moje základová deska - GIGABYTE 970A-D3 (gigabyte-970a-d3-d243279.htm) a chtěl jsem si koupit procesor amd-fx-8300-d2275598.htm . Na Intel bohužel nemám, chtěl bych se zeptat, zda-li nebudu mít problém s tímto procesorem na moji 4 roky staré základové desce, patice by měly sedět, hlavně jestli bude kompatibilní a pojede mi to, a jestli budu muset updatovat bios. Děkuji za odpověď. Hezký večer.

Nechtěl jsem to tu rozebirat, ale moji je to moje blbost. Při čištění jsem sundal chladič s procesorem a po vyčištění, když jsem ho dával zpátky, tak sem ho tam dal špatně a zohýbali se mi piny a při narovnávání mi jeden praskl. Od té doby pc nejde. Po zapnutí se vše roztočí zapne, ale na obrazovce nenajede nic. Takže jsem předpokládal, že to bude CPU když jsem s ničím jiným nic nedělal a pc v pořádku fungoval.

Na běžnou práci do školy, 3D kreslení do školy (Solid edge) a nějaké hry (Dota 2, CSGO) , jinak tam mám 4GB ram, lowend grafiku od asusu (teď nevím přesně typ, někde bych ho dohledal) , 500W zdroj CORSAIR a 750GB HDD.

RAM už není taková investice, věděl jsem, že se najde takový rejpal, který mi nebude schopný ani pořádně odpovědět. Kdybych to nehledal tak to sem nepíšu, a že jsem udělal blbost, to je moje věc. A radši do toho zainvestuju 4000 než kupovat nový pc za 10-15 tisíc.

Jestli je procesor kompatibilní zjistíš na webu výrobce základní desky (existují různé revize), je tam seznam podporovaných procesorů i s potřebnou verzí BIOSu. Odejití procesoru je něco mimořádného, co většina uživatelů nikdy neviděla, máš štěstí.

Aha, ty jsi ohýbač pinů. Sundávat chladič není normální.