Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vista problémy

Ahojte, nainstaloval sem si Visty a mám pár problémů....

1) když chci restartovat pc, vypnout, hibernovat atd, tak se to vždycky odhlásí a pak se to kousne a hodí to "bluescreen" jak odstranit?

2) občas, když vyskočí nějaká hláška nebo tak něco, tak mi celej monitor změní barvy, nejde tam nic přečíst a sou tam takový divný pruhy přes všecko...hlášku odkliknu a je to zase ok.. dělá mi to i když používám Yodm 3D..vždy, když chci přepnout plochu, tak se všechno zabarví a nejde nic přečíst.. ovladače sem instaloval včera..dělalo to i před i po

BTW: mám ati radeon 9600

zkuste mi prosím poradit děkuji

Google ví:

Csrss.exe - Tento proces nelze pomocí nástroje Správce úloh ukončit.
• Jedná se o uživatelskou část podsystému Win32 (soubor Win32.sys je částí režimu jádra). Zkratka Csrss znamená client/server run-time subsystem (podsystém run-time typu klient/server) a je to základní podsystém, který musí být vždy spuštěn. Proces Csrss je zodpovědný za okna konzolí, vytváření nebo odstraňování podprocesů a některé části 16bitového virtuálního prostřední MS-DOS.

Jaktože ne? Vždyt sem napsal, že po opětovným nastartování windowsů mi to napíše, že to mohly způsobit 3 soubory.. dva v tempu, který sem smazal a jeden ve win, kterej sem přesunul jinam.. modrá obrazovka se objevuje pořád, ale už mi to po nastartování win nic nepíše

a přímo na té modré obrazovce nic není..prostě modrej monitor

Ale ony fungujou dobře, akorát se ve většině případů blbě vypnou/restarují... teďka už se mi to párkrát nestalo.. sice mám 64bit procesor ale slyšel sem z různých stran, že je zbytečný dávat tam i 64bitový win, že by mě to akorát brzdeilo a nevyužil bych to, tak tam mám 32, mám určitě final verzi, sou to vista ultimate.. ovladače samozdřejmě pro 32bit

já nvm, co je to to BSOD, prostě se mi objeví modrá obrazovka.. BSOD to nazval někdo jinej.. snažím se právě zjistit, jesti je to chyba hw nebo sw... já vím, že se vám blbě radí, když ten pc nemáe u sebe, ale co byste na něm udělali? na co byste koukli? Zkuste mě trošku navést, aspoň jak zjistit, co to zapříčinuje...jestli nějakej program nebo já nvm co

ok ked mas 32bit visty a 32bit ovladace pre visty tak by to malo byt ok.
V prvom rade by som skusil nainstalovat tie visty uplne nacisto vcetne formatovania, a bez pripojenia k internetu (vytiahni kabel). Robi to problemy hned po instalacii?
Ak nie tak doinstalovat ovladace pre dosku (zo stranky vyrobcu dosky ziadne ine), pre grafiku zo stranky vyrobcu grafiky, a vzdy skusit potom vypnut napr 10x apod. ze ci je problem alebo nie.

Pozri si aj prehliadac udalosti ci tam nie su zaujimave zaznamy v case ked si to vypinal.

Dalsia vec klikas na to "vypinacie tlacitko"? To je u visty prednastavene nie na vypnutie ale na pohotovostny rezim. Ten moze robit problemy, skus tam vedla toho kliknut na tu malu sipku a zvolit normalny shutdown. To tlacitko sa da tiez predefinovat na shutdown.

Este samozrejme najnovsi BIOS pre dosku by som skusil.

P.S. to co popisujes v otazke je skor problem grafiky alebo ovladacov grafiky. Moze byt aj problem RAM (otestovat www.memtest86.com a www.goldmemory.cz)

P.S.2. ak nic nepomoze a WinXP idu bez problemov tak tam daj WinXP a neries to.

P.S.3. este jedna vec ma napadla, to je asi AGP grafika, u ATI niekedy pri problemoch pomohlo v BIOSe zmenit AGP z 8x na 4x a/alebo zapnut/vypnut "AGP fastwrites".

Tak po nainstalování omega ovladačů grafiky to ještě ani jednou neudělalo a ani už mi to nedělá ty čáry přes monitor.. vypadá to, že to bylo možná fakt těma ovladačema.

ještě bych měl jeden doraz.. při přihlašování sem jednou ze zajímavosti zaškrtl čtení textu (program narrator) a teďka se mi při každým spuštění win pouští,.... nemůžu se ho zbavit, nevíte jak nato? díky

při přihlašování sem jednou ze zajímavosti zaškrtl čtení textu (program narrator) a teďka se mi při každým spuštění win pouští,.... nemůžu se ho zbavit, nevíte jak nato? díky

Opačným postupem. V přihlašovacím dialogu zmáčknout to tlačítko vlevo dole a narrator vypnout.
[http://www.microsoft.com/enable/images/icons/window svista/eoa.jpg]