Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní pole do pascalu

Ahoj všichni, trochu jsem začal programovat v Pascalu a nevím, co dělat s tímto:

Pole od 10 do 100 (20 číse)
Nalezněte minimum, maximum, průměr

-Dělitelné minimem

Ty první věci jsou v pohodě, ale co s tím "dělitelné minimem"?
Nějak jsem to nepochopil.
Díky. :-)

Ak sú tie prvé veci v pohode (našiel si minimum a maximum, vypočítal priemer), potom aký máš vlastne problém?
Prechádzaj celým poľom a testuj či je číslo z poľa deliteľné najmenším číslom:

if (Cislo mod delitel)=0 then
    writeln('Zadane cislo je delitelne cislem ',delitel)
  else
    writeln('Zadane cislo neni delitelne cislem ',delitel);