Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký operační s.

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem OS - UBUNTU, na notebook - cpu: AMD E1-6015; grafika-AMD Radeon R2 ,ram 4gb(Na ntb budu chtít hrát cs:go a hrát si s příkazovým řádkem bash)Mě se nejvíce zamlouvá Kubuntu nebo Lubuntu, ale nevím....Další znám Xubuntu , Ubuntu 16.04 , Ubuntu 15.10, 14.04 ,ntb. - hp 255 g4 Co já vím tak kubuntu je podobný windows, takže se přikláním asi na něj a slyšel jsem, že je problem s ovladači na amd v ubuntu 14.04 a 16.04 !?.(ram-rozšířím o nouvou 4gb pamět) předem díky s výběrem (?ubuntu)..

Vždycky rozhodně LTS verzi (s dlohodobou podporou) čili 14.04, nebo 16.04

Jaké grafické prostředí se ti líbí záleží na tobě, s tím ti asi nikdo neporadí.

Xubuntu je lehké, rychlé
Kubuntu je náročné
Lubuntu je taky lehké
Ubuntu s Unity je taky dost náročné.