Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mechanika přestala číst disky

Prosím o radu: Včera jsem zkopíroval CD v Neru, kopírování se korektně ukončilo, ale od té doby mi mechanika nenačte žádné CD ani DVD. Mechnaika se snaží chvilku vložený disk načíst, ale nic se nestane. V průzkumníku se zobrazí jen prázdná stránka, jako by tam žádný disk nebyl. Restart ani nový driver nepomohly. Požívám winxp a mechanika je NEC DVD-RW ND-3520AW. Díky za každý tip. jett

Zdravím, opět se vracím k tomuto mému starému problému. Ta mechanika skutečně nefunguje, už jsem ji několikrát odebral a po restartu si ji PC našel a kdesi si k ní vzal ovladače. Ve vlastnostech zařízení mám napsáno, že toto zařízení pracuje správně. Nicméně to není pravda, ale je tam cosi, co mne zaujalo, možná je problém tady. Výrobce: (standartní jednotky CD-ROM) , Umístění: Umístění 0 (0). Totéž mám i u disketové mechaniky, která mi nejde rovněž delší dobu, ale ta mi v podstatě nevadí. Na druhé mechanice (bez vypalovačky) mám Umístění : Umístění 1 (1). Jsem pouhý uživatel domácí, tak se nezlobte, že tu s tím otravuji. Možná mi Ježich přinese jinou, ústní objednávku už jsem vznesl, nicméně bych rád věděl, kde je vlastně ten pes zakopaný. Jinak jsem se pokoušel stáhnout ovladače ze stránky: http://www.opendrivers.com/driver/210526/sony-crx-1 95e-a4-cdrewriter-firmware-s101-free-download.html a tam mi to vždy po nějaké době zatuhne a nic se neděje. Možná mám cosi zakázáno v prohlížeči popř. ve firewallu windowsů. Děkuji za čas, který jste věnovali čtení těchto řádků.