Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s HTML strankou?

Zdravim znali lud,

Ak by bolo mozne, potreboval by som pomoc a mozno aj nejaku inspiraciu ako na web stranku. Vsetko co tu bude, sa tyka HTML, CSS, PHP, XML a JAVASCRIPT.

Ide samozrejme o project do skoly, takze to vobec nie je nic profi :)

ZADANIE: Web stranka, ktora bude obsahovat vsetko, co som spomenul hore.

HTML ako tak mam

CSS ako tak mam

PHP mam formular, ktory sa odosiela na mail ale nefunguje mi to. Potreboval by som poradit ako to rozbehnut.

XML netusim co by som s tymto mal robit, potreboval by som aspom radu co by sa dalo z toho.

JAVASCRIPT neviem, neviem ani co by som mohol urobit na tu svoju stranku. Tu by som mozno tiez potreboval nejaku inspiraciu ze co by sa dalo.

Chcel by som to rozbehnut cele na localhoste, takze ak by ste mi poradili aj to. Bol by som rad.

Neziadam hotovy kod! Chcem sa len poradit a nechat sa inspirovat skusenejsim clovekom.

Dakujem :)

mail.php

<?

$prijemca = "ziadne.meno@gmail.com";
if ($meno && $email && $predmet && $text){
mail("$prijemca", "$predmet", "$meno $priezvisko Vám posiela tento text $text",
"from: $email");
echo "Váš <b>email bol</b> úspešne <b>odoslaný</b>!";
}
elseif (($meno && $email && $predmet && $text) == false){
echo "Váš <b>email nebol odoslaný</b>. <b>Nezadali ste všetky</b> povinné <b>údaje</b>.";
}

?>

HTML

<form action="mail.php" method="post">
<fieldset><legend>Formulár</legend>
Meno: <input name="meno" type="text" size="32" /><br />
Priezvisko: <input name="priezvisko" type="text" size="28" /><br />
E-mail: <input name="email" type="text" size="32" /><br />
Predmet: <input name="predmet" type="text" size="30" /><br />
<br>
Text:
<br>
<textarea name="text" rows="7" cols="30"></textarea><br>
<input name="odoslat" type="submit" value="Odoslať" />
</fieldset></form>

Javascript vobec neviem, takze to musi byt nieco jednoduche co by som hned pochopil aj ako funguje.
A ten XAMPP ako rozbeham? Iba sa to nainstaluje?

Dakujem

Vsak se to nemusi vyslovene hybat, staci klidne jen nejaky onmouseover.

Ja kdysi na obdobne zadani hodil do menu dalsi odkaz "vypustte krakena", ktery spustil script kdy se v nahodne vysse na obrazovce z leva do prava prehnala potvora (cca 4 obrazky s pruhlednym pozadim ktere se v cyklu postupne stridaly aby vytvorily jednoduchou animaci, to cele v cyklu, ktery tim postupne posouval doprava) pak se nahodne vygeneroval interval v radu nekolika vterin a ta potvora zase prebehla zpatky a cele se to opakovalo. Sranda byla, ze se toho neslo zbavit (krom reloadu stranky) a dalsi kliknuti na ten odkaz jen pridalo dalsi potvoru, takze pak jich klidne po obrazovce behalo deset. Vzhledem k tomu, ze to nebyla skole s IT zamerenim to slavilo dost veliky uspech :)

Skrip ti nefunguje proto, protože si nezískáš proměnné. A myslím, že z localhostu email nepošleš (aspoň ne jednoduše - musel bys něco nastavovat).

Snad se vyznáš, přepsal jsem ti PHP, připsal javascript a html ti mírně upravil a vše vložil do tabulky. PHP dej do mail.php. Já to pošlu v jednom code.

<?php
	if (isset($_POST['odoslat'])) {
		// Prvně si musím zjistit proměnné, které se mi poslali - to jsi neudělal
		$meno = $_POST['meno'];
		$prezviesko = $_POST['prezviesko'];
		$predmet = $_POST['predmet'];
		$email = $_POST['email'];
		$text = $_POST['text'];
		$prijemca = "ziadne.meno@gmail.com";

		if (isset($meno) && isset($prezviesko) && isset($predmet) && isset($text)) {
			mail($prijemca, $predmet, "$meno $priezvisko Vám posiela tento text $text \nfrom: $email"); // \n znamená nový řádek
			echo "Váš <b>email bol</b> úspešne <b>odoslaný</b>!";
		}
		else {
			echo "Váš <b>email nebol odoslaný</b>. <b>Nezadali ste všetky</b> povinné <b>údaje</b>.";
		}
?>

<!-- Hlavička v HTML - <head> -->
	<script type="text/javascript">
		function pocet(area, id) {
			var pocet = 200;
			var prvek = document.getElementById(id);
			var delka = area.value.length;
			var obsah = area.value;

			if (delka <= pocet) {
				var zbyva;
				zbyva = pocet - delka;
				prvek.innerHTML = "max. " + zbyva + " znaků";
			}
			else {
				var prekroceni;
				prekroceni = delka - pocet;
				prvek.innerHTML = "Překročil jste povolený počet znaků o " + prekroceni;
			}
	</script>
<!-- </head> -->
<form action="mail.php" method="POST">
	<table>
		<tr>
			<th colspan="2">Formulář</th>
		</tr>
		<tr>
			<td>Meno:</td>
			<td><input name="meno" type="text" size="32" /></td>
		</tr>
		<tr>
			<td>Prezviesko:</td>
			<td><input name="priezvisko" type="text" size="28" /></td>
		</tr>
		<tr>
			<td>E-mail:</td>
			<td><input name="email" type="text" size="32" /></td>
		</tr>
		<tr>
			<td>Predmet:</td>
			<td><input name="predmet" type="text" size="30" /></td>
		</tr>
		<tr>
			<td></td>
			<td><p id="pocet"></p></td>
		</tr>
		<tr>
			<td>Text:</td>
			<td>
				<textarea name="¨text" rows="7" cols="30" onkeyup="pocet(this, 'pocet')"></textarea>
			</td>
		</tr>
		<tr>
			<td><input name="odoslat" type="submit" value="Odoslať" /></td>
		</tr>
	</table>
</form>

Kód není vyzkoušený, takže může byt chybný. Zkus a když tak napiš.
Jinak:
- Nepoužívej rows a cols, ale spíše to dělej pomocí CSS.
- size taky nepoužívej, a opětovně to dělej pomocí CSS.
- u PHP i u HTML se nauč tabovat... to, co máš ty, je špagetový kód.
- výtek je víc, ale tak... aspoň něco.

neviem ako si mozem stranku rozbehnut.

• Chces delas PHP aniz by jsi vedel jak funguje, nebo jaky je rozdil mezi HTML a PHP, k cemu slouzi server ?

rozbehnut bez toho aby som kupoval domenu a hosting

TiP ~ WAMP Server : www.wampserver.com
<WAMP>, uz ma v sobe vse potrebné, aby jsi mohl PHP, spustit na tvém PC /local. *Wamp obsahuje :

Apache (Server Web)
PHP
MySQL (Databaze)

• Jde o to, ze PHP o proti HTML musi byt prelozeno v serveru a poslano zpet do prohlizece, u HTML si to udela stranka sama, WAMP ti umozni instalaci takového serveru na tvém PC, kde si cod PHP, muzes zkouset, bez potreby pronajmu hostingu. Neni tak dlouho dlouho, jsi psal ze se ucis c# nebo c++ a Visual Studio, ted presne nevim, ale existuje ASP.NET /WebForms , jestli chces delat na misto PHP treba Web/wébové aplikace Microsoft ASP.NET : www.asp.net

mentor, co ho nedokázal nic naučit, nebo žák, co na vše kašlal?

No, dneska je ten svet celej divnej, ucitelé co neucí nebo se nechají sikanovat, dementní FastFood decka co uz ani neví co je to kopacak..

Jestli zato muze kantor, jde spis o globalni problém kvality edukace.
Predtím k sakru zádné tablety ve skolách nebyly a nosili se samé jednicky :-D
(asi bych nechtel prozít detstvy s nákym "mobilem" jak ne to dnes :-p fuj, to musí byt nuda)