Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP - Jak se dostat do class z jiné class

Zdravím.
Měl bych dotaz ohledně PHP,

class A {
  public function __construct(){
    echo $this-> a = "string";
  }
  public function __set(){
   ..
  }
  public function __get(){
   ..
  }

class B {
  public function __construct(){
    echo $this-> a; // proč se nevypíše 'string' ? Nejde to bez toho abych musel předat objekt $a přímo do třídy ? $a->b = new B($a) ?
  }

$a = new A();
$a->b = new B();

Díky za informaci

A tu triedu B by si mal mat definovanu tak, aby jej funkcie nepotrebovali sahat na A, a ak ano tak by si to tej fcii mal dat ako parameter to na co potrebuje sahat. Ptz taky objektovy model lepsie popisuje skutocnost. Ked A je auto a B je koleso, tak koleso nepotrebuje nic robit s autom (koleso nemoze zapnut motor), ale auto potrebuje nieco robit s kolesom (napr. otacat ho). Preto sa aj veci uzatvaraju do tried, aby bolo chranene to co v skutocnosti nejde, aby si kolesom nemohol zapnut motor. Inac mozes vsetko nacpat aj flat do jednej triedy, ked v tom je gulas tak to je potom stejne fuk.