Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedná se o virus nebo ne?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat.. Omylem jsem dnes klikl na tento odkaz, který měl být gif, ale najednou se mi otevřela nějaká stránka.. Nevím, zda to nebyl virus a nestáhl se mi do PC. Pro jistotu jsem přeinstaloval Windows a projel PC antivirem, ale četl jsem že i po čisté instalaci Windows někde virus může být. Tak se chci zeptat, zda se dá nějak zjistit, jestli tento odkaz je vir nebo ne: 7dsGBbW.jpg
Předem děkuji!!

na dnešní prohlížečové primitivnosti většinou stačí spustit kontrolu antiadwarem/antispywarem - slušný je třeba adwcleaner.

četl jsem že i po čisté instalaci Windows někde virus může být

vir dnes prakticky nepotkáš, pokud neinstaluješ warez nebo sw z neoficiálních stránek. reinstalace byla zbytečná.

Odkaz nemoze byt vir. Vir moze byt len nejaky spustitelny kod, ktory moze uzivatel alebo zabugovany deravy prehliadac od istej nemenovanej firmy spustit.
Ked kliknes na odkaz a otvori sa nejake okno, tak to okno zavri. To je cele. Mas aj nejake ine problemy?

Tak mám reinstalované Windows :D Tak teď mám poslední otázku, když jsem na flashce měl ten Photoshop a odstranil jsem ho, nemohl na flashce nějaký vir zůstat? A jestli se mi nedostane do PC, když flashku otevřu? Vim, možná debilní otázka, ale chci jistotu.

zavirovaná flashka má napadený soubor \autorun.inf - nebo je rovnou podvržený za skript nebo program.
stačí se do něj podívat v normálním správci souborů.
samozřejmě, vždycky se najde nesvéprávný mentál, který se na každý soubor podívá tak, že ho spustí.

ty jsi neměl zavirovaný pc, maximálně nějaký adware/spyware v prohlížeči.

neznám stránku themebeta, nemám důvod stahovat úchylnosti. když jsi líný sem dát odkaz, já to googlit nebudu.

- vir se dá přibalit k lecčemu, zvláště když je to archív. zabudovat spuštění viru do samorozbalovacího archívu je celkem běžný postup.
- chrome má nastavitelné prostředí pomocí skriptů, ty zároveň mohou sloužit jako malware.

místo vymýšlení dalších dotazů by ses měl konečně naučit zkontrolovat stav pc. (antivir bývá většinou k ničemu)

Zítra ještě nastavím abych viděl ty skryté soubory.

"stačí se do něj podívat v normálním správci souborů."
fak je tak těžké pochopit, že průzkumník (tentopočítač) nic neumí a nemá se správcem souborů nic společného?

Takže i kdyby tam byl nějaký skrytý, tak sám se mi z flashky do pc Teda nedostane?

při špatném nastavení se tam dostanou - pod win xp to byla 8 let nejzneužívanější chyba, než mrchosoft po desítkách miliónů zavirovaných pc tu stupiditu zakázal.

Tak mám reinstalované Windows :D Tak teď mám poslední otázku, když jsem na flashce měl ten Photoshop a odstranil jsem ho, nemohl na flashce nějaký vir zůstat? A jestli se mi nedostane do PC, když flashku otevřu? Vim, možná debilní otázka, ale chci jistotu.

Keby bol v MBR, tak by to nebol Windows virus, a nemal by ziaden efekt pri strceni flashky do spustenych Windows. Takze to o com sa bavime nemuze byt v MBR.
Vir moze byt aj "neviditelny" pre bezneho BFU, sformatovanim sa ale odstrani. Po sformatovani sa ale zas moze na flash hned nadrbat, ak bezi na pozadi v PC.

Měl jsem tam stažený Photoshop CS6 s crackem a nevím, jestli tam nebyl virus. Složku s Photoshopem jsem odstranil z PC a z flashky, Windowsy jsem čistě reinstaloval a nevím, jestli na té flashce nemohl nějaký vir zůstat (tedy jestli tam vůbec byl). A jak už mi odpověděl brtník, tak virus na flashce neviditelný být nemůže?

A ještě tedy uplně mimo téma, když reinstaluji Windows, tak když odstraním všechny Jednotky a zase vytvořím Primární, tak jí hned mám zformátovat? Nebo kdy přesně se to formátuje?