Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha DAT

Zdravím chci se zeptat jestli jde zálohovat data jinak než abych je musel všechny kopírovat na flashku nebo na exter. hardisk ? Potřebuji reinstalovat windows 10 protože mi to začalo vyhazovat nějakou chybu a ani se mi neaktivovali protože sem na ně přešel z 8.1 a nedal sem čistou instalaci. No a mam asi 80gb hudby a různých věcí který potřebuju uložit. Děkuju

jako spis se ptam je protoze to fakt trva a ten ntb se mi obcas vypne kvuli te chybe am uzu zacit znova :/ nekdo mi kdysi preinstaloval windows a pak sem to zapl bylo vse v tovarnim ale zustala ve slozce tento pocitac slozka kde byli vsechny moje soubory. Jak to udelam ?:D

mam disk C a D kdyz bych to treba dal na to déčko jak to vlastne udelam aby tam ty data zustala i potom co to cely preinstaluju ? z toho C jen pretahnu par veci z dokumentu a stazenych souboru to je v klidu a to nejdulezitejsi teda dam na tu flasku ikdyz je to horor a trva to.

Z dosavadní konverzace vyplývá, že ta data, která máš v počítači už nikde jinde zazálohovaná nemáš. Z toho lze dovodit, že ti na nich vlastně nezáleží, takže nějaké obavy, jestli o ně přijdeš při reinstalaci anebo při nějaké úplně jiné příležitosti, jsou zbytečné. Prostě jsou to data nevýznamná.

kvůli zálohám systému, snadné obnově bez ztráty dat i přenositelnosti image souboru (zálohy) nemám nikdy data přimíchaná na systémovém disku c:

1) systém se zálohuje offline, případně za běhu jako snímek disku. vznikne modifikovaný obraz disku včetně bootsektorů a čísel disků.
2) pro data je lepší jiný typ zálohy, protože u nich mě zajímá každý jednotlivý soubor, nikoli celek.
podle důležitosti dat chce jejich zálohování spouštět automatizovaně 1x měsíčně až 1x denně, šlo by o přírůstkové zálohy na pozadí. lze to vytunit o ukládání historie souborů.
3) naopak kradená data typu filmy, mp3 apod. jsou téměř bezcenná. je jich hodně, záloha by byla obtížná a k čemu, když to jde ukradnout / odstreamovat znovu a 2x shlédnutý film už nikoho nebaví.

místo: ideálně někam na domácí nasku (síťový disk). stačí nějakým kopírovacím skriptem s xcopy, robocopy, nebo nějakým zálohovacím klikátkem.
ať to funguje jako záloha, ne jako trvale přimapovaný síťový disk na kterém bude kdekdo originály souborů přepisovat, chce to automaticky přimapovat nasku pro zápis jen po dobu zálohy, po skončení zase odpojit. tato důležitá data se budou uživatelům viditelně připojovat jen s právy čtení - protože jak do toho začnou vrtat, je po záloze.

kdo zatím nemá nasku, dá se nouzově/dočasně pro jediný pc použít druhý disk. ale jak je to jednou vidět v pc a uživatel si na to zvykne lozit, je po záloze.
(stejný průser je oblíbená "záloha" na usb discích, kde se k tomu přidává tradiční nespolehlivost)

----
samozřejmě to není jediný možný přístup k zálohám.
ms má ve windows buď velmi pomalou obnovu systému, nebo dokonce pro data ničivou "tovární obnovu".
ale body má za historii souborů - funguje na vybrané adresáře.

kdo zatím nemá nasku, dá se nouzově/dočasně pro jediný pc použít druhý disk. ale jak je to jednou vidět v pc a uživatel si na to zvykne lozit, je po záloze.

já jsem to vymyslel trochu jinak. NAS mi z různých (i prostorových) důvodů nevyhovuje, tal jsem do bedny namotoval tohle a strkám do toho nahatý disky. Nakopíruju zálohu, softwarově odpojím, vypnu napájení, vytáhnu a šup do krabičky. Dokonce se z toho dá i nabootovat, když do toho vrazím disk s naklonovaným systémem.