Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porada Zachranene data z HDD R-Studio

Zdravim vas, neviem ci mi bude niekto vediet poradit, vystiahol som data z pokazeneho disku, mal znicenu fat tabulku zrtejme, kewd som opravil poskedeny sektor, zacal som zachartanovat data cez program R-Studio, vytiahol asi 800GB dat ale niesu v p[ovodbych formatoch, neiem tam najst jpg,dokumenty pdf a podobne, ale je tam velky objem dat v tvare 2244.gz a v nom subor z cislom ale berz koncovvky a neda sa rozbalit dany subor, hlasy poskodeny archiv,. nerobim to prvykrat ale toto ma prekvapilo ma niekto skusenosti a vie pradit >?

dakujem za kiazdu radu

.gz je archív obvyklý u linuxu.
jestli jsi nastavil nějakou automatickou detekci souborů a rstudio se jen snaživě domýšlí, co tam je za typ a přiřazuje vadné koncovky, asi máš víc škody než užitku.
kromě .gz používají interní zip-komprimaci i dokumenty office: .docx, .pptx, ...

ale je fak otázka, jak reálně se povedla restaurovat struktura souborů a co z toho vypadlo.

Posielel som odpoved ale neviem ci to preslo, tak to pisem odznova,.. :D bola tam zrejme nastavena automaticka detekcia ale neviem ci by pomohlo keby som hladal iba podla jednotlivych koncoviek .jpg, .pdf a pod ..
ak ano skusim to, ale ak existuje nejaky lepsi postup, alebo nastavenie ktore vhodnejsie tak dajte vediet, zvacsa stacilo dat automaticky a slo to v pohode, ale neviem akym sposobom doslo k poskodeniu kedze nieje moj disk, nevedeli ani majitelia toho disku.. mam este stellar a rescue data, ale asi je to jedno kedze r-studio je naozaj dobry soft.. len asi sa zamerat na detajlnejsi rozbor dat ..

jasne v tom to zrejme bolo, lebo som sa spoliehal ze je to tam nastavene alebo som si to nevsimol, toto je moja nepozornost, asi aj preto ze som to uz dlhsie nerobil.. skusim sa pozriet co je tam defaultne nastavene, ale asi v tom to bude, mate pravdu,..

Dik za reakcie ..

Takze som to skusil s roznym nastavenim ktore ma v danej chvyli napadlo, ale bez uspechu, najde iba to co predtym, ma niekto este nejaku radu, udajne sa daju normalne zachranit, kazdy dalsi sken predlzuje zachranu dat ? vie niekto poradit naco sa zamerat v danych programoch, poznate nejake forum kde sa riesil podobny problem

dakujem