Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Přehřívání AGP slotu

Přehřívá se AGP slot na desce(i v klidu-při spuštěném protředí Biosu), karta samotná ne. Na dotek je doslova vřelý.
Nevím, jak to dělá dlouho, všimnul jsem si toho náhodou.
Žádné přetaktování, větrák se točí, karta jede, zdá se normálně, teplota GPU v normě(50-60°). V BIOSu je voltáž u všech větví včetně CPU v pořádku - kolísá jen o pár setin nad (pod ne).

Co mohlo odejít?

GA-K8VT800, GK: X1650 PRO.zdroj CHIEFTEC Smart GPS-400A8 400W

AGP specifikacii bolo viacero:

AGP 1× – 3.3 V
AGP 2× – 3,3 V
AGP 4× – 1,5 V
AGP 8× – 0,8 V

GIGABYTE pre dosku GA-K8VT800 pise
AGP slot (8x/4x-AGP 3.0 compliant), supports 1.5v display card only.

Nekompatibilne verzie AGP doska verzus grafika, alebo len prechodovy odpor v AGP slote?

Vyber graficku kartu (pri vypnutom, nie uspatom PC). Vysuchaj kontakty na grafike suchou jelenicou, alebo bavlnenou handrickou pre odstranenie oxydov. Potom mozes pouzit cisty lieh na odstranenie pripadnej mastnoty.
Grafiku niekolkokrat zasun a vyber z AGP slotu (osuchat oxyd v slote).

"Přehřívá se AGP slot ... Na dotek je doslova vřelý"
ale ked tento stav pretrvava dlhsiu dobu, straca sa pruznost kontaktov v slote AGP a nasledne sa zvecsuje prechodovy odpor a teplota.

ATi karta je agp 8x-only alebo AGP8x Universal ? pokial je to AGP8x -only alias iba 0,8V karta,tak tá nieje kompatibilná s čipsetom VIA VT800,AGP8x 1,5/0,8V bol až čipset VIA VT880 a VT893,VT893 Pro už mal PCI Express rev.1,0 a AGP8x -universal ako volitelný komponent-typicky zapojené obidve zbernice ako AGI Slot na doskách ASRock.....