Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní mašina kolem 50 tis.

Zdravím všechny,
chtěl bych vás požádat o pomoc. Chtěl bych si pořídit novou herní mašinu a jak vyšli nové GTX 1080, tak rovnou s tou.
Zde je můj nástřel ,
ale doby kdy jsem se v HW vyznal už jsou pryč, proto vás prosím o radu. Cena je kolem 50 tis. , pokud bude nějaký smysluplný důvod jít výše, můžeme se o tom pobavit.
Všem předem děkuji za jejich čas a mějte se krásně.

Chtěl bych něco co nějakou dobu vydrží. Pokud je to ale holý nesmysl a je lepší v pc například jednou ročně něco vyměnit, nebráním se samozřejmě levnější sestavě. Jak jsem psal, doby kdy jsem HW rozuměl, jsou dávno pryč.

sestava je dobra, ale hodi se hlavne pro pretaktovavace, v opacnem pripade ti bohate dostacuje levnejsi i7-6700 bez K a vymen to co jsem ti psal, hlavne pridej na SSD a vem Samsung EVO 500GB.

Kdyz vymenis co ti radim, tak mas dobrou sestavu.

• Jestli chces neco vykoného, co bude chvili drzet dobrou cestu, si pockej na ZEN.

Zaklad :
OS : Windows 10 x64 / Kompatibilni s hry " XBOX ONE " pres cross
CPU : AMD ZEN
GPU : AMD Polaris 1x Series, 8GB /Podpora HDR, 4K, DX12.
RAM : 16Gb DDR4 : 4x4 / 8x2

"TED Kupovat nejaké 1080 je zcela zbytecnost a hloupost !!.."

To je nesmysl, GTX1080 ma brutalni vykon, kterym dohani technologickou zastaralost bez AS. Polaris 10 ovsem ten brutalni vykon na dnesni hry svou architekturou nenazene, to by musel cekat do zimy na Vegu.
Samozrejme je to na nem, bud GTX1080 s uzasnym vykonem nebo technologicky lepsi, ale mene vykonny Polaris 10 nebo-li RX 480 8GB bude cca. za 10 dni.

vážně?

- co se zatím ví o ZENu? kdy bude? pokud vím, mluví se o Q4 2016. když si vzpomenu jak to bylo s dostupností u Skylake, reálně můžeš uvažovat o začátku roku 2017, to když půjde vše dobře. co se týká výkonu - ví se kulové, všechno jenom marketingové omáčky s nulovou vypovídající hodnotou (to platí pro všechny)

- nová RX 480 nevypadá zle, mluví se o výkonu někdo okolo 390x a ceně kolem 7 tisíc (8GB), solidní kauf, pokud hrajete na fHD. moc mě budou zajímat výsledky ve 1440p, o 4k nemůže být ani řeč. první půjdou do prodeje klasicky referenční modely, budu věřit abych byl pozitivní, že dostupnost bude dobrá.

říct o 1080 je možná nesmysl pokud hrajete na fHD (což tady nikde nevidím), vše ostatní jsou jen žvásty. 1080 nakonec asi i 1070 jsou jiná výkonnostní kategorie než RX 480. deal with it.

věřte nebo ne, někdo není ochoten (případně nemůže) čekat více jak půl roku na nové PC.

výborná rada, gratulace

co se zatím ví o ZENu? ví se kulové, všechno jenom marketingové omáčky

• Zduraznujes to, jako by se to tykalo jen ZEN, pred informace HW jsou pro vsechno stejné, to je jak napsat, "nekupuj si GK typu XX protoze "ví se kulové", zna se jeho architektura, ze ktere se daji vyvodit vic nez jen "zatim se jen mluvi", tak jak o jeho Socketu, od kterého muzeme také neco vyvodit "i kdyz jen SLOVNE".

pokud bude nějaký smysluplný důvod jít výše, můžeme se o tom pobavit.

• Zde bych pochopil odpoved k smyslplnosti ze strany tazatele, né tebe, pockat na Polaris 1x, si nemyslim ze musi byt spatné reseni, jeste kdyz tazatel uvadi "ZE SE LEVNEJSIMU NEBRANI", k CPU zen viz vise "můžeme se o tom pobavit"..
Dále uvádi, ze nechce delat UPgrade, i zde by mel ZEN své místo, jelikoz jako herní PC, u budoucích her DX12 uz bude bezné a né jen native.

já neříkám, že RX 480 bude špatná karta, já říkám, že to není karta do PC v kategorii 35 tisíc+, tečka.

Pokud z dotyčného vypadne, že bude hrát ve fHD monitoru, klidně bych mu takovou kartu i doporučil - to zde ale nikde nevidím, takže pořád nechápu ten výrok "zbytečnost a hloupost" při zakoupení 1080.

ale když vycházím z toho, že dotyčný nastínil už nějakou základní představu výkonu PC i cenu, RX 480 mě tam nesedí - to je celé.

a ona chiméra čekání na ZENu asi nemá cenu už více rozebírat. koukám, že se ani nějak nesnažíš to nějak vyvracet, díky.
info o socketu je pěkné, ale stále mě opravdu nenaplňuje přesvědčením počkat si minimálně půl roku na nové PC - ale třeba to mám takhle nastavené jenom já :))

nějakou základní představu výkonu PC i cenu, RX 480 mě tam nesedí

me tam RX480 sedi, dokonce premyslim i o RX470, ale jinak souhlas, je to i o konkretni praci na tom PC, jestli jen hry a potom v jakem rozliseni atp.

treba za me radsi RX480 + poradne SSD aspon 500GB nez GTX1080 a nejaky umrnenec, ale pokud nejsou penize problem a do 50K to da oboji, tak jasne, ze GTX1080, jakmile vyjde Polaris 10/11, tak v podstate muze NVidia zbytek karet stahnout z prodeje, protoze nebudeme-li se ohlizet na fandovstvi k jedne nebo druhe znacce, tak vsude krome maximalniho vykonu a teda GTX1080 bude AMD a jejich Polaris 10/11 lepsi.

V prvé řadě díky všem za vyjádření. Počítač bude pouze a jenom na hraní. Monitor mám 2k s G-Syncem, to je taky důvod, proč bych se radši držel Nvidie. Díval jsem se taky, jak slušně padli ceny GTX 980 Ti, tak jsem ještě zapřemýšlel o ní s tím, že bych jí do roka vyměnil za onu 1080, až se pořádně prověřej. A taky bych nerad čekal na nové PC půl roku, měsíc bych si asi počkal, ale půl roku určitě ne.

pokud je to tak, že máš 1440p motinor s g-sync tak to ti opravdu nezbývá nic, než koupit zelenou kartu.

po pravdě moc to poslední dobou nesleduji, takže netuším kdy by k nám měli přijít nereferenční 1080ky, pokud by to bylo jen trochu v dosahu určitě bych na ně počkal, než brát referenční edice.

než 980ti bych raději koupil 1070 a to asi i tu referenční :)

Pro me teda vubec, v tomhle s M-Polem ani trochu nesouhlasim.

Pochybny zdroj od Corsair. (Recenze mi tu neposilejte, Corsair je schopen vyrabet jiny produkt na recenzi a jiny zdroj seriove.)

Prilis maly SSD disk, kam se vejde jen par her.

Pouze 1TB datovy disk, osobne bych si asi priplatil za 2TB WD Black nebo sel do Toshiby pripadne Seagate.

Pokud by schazely penize, tak radeji bych poridil (vlastne radeji jsem poridil) levnejsi platformu Skylake a nesetril na tom co jsem vyjmenoval, nebo-li doma mam EVGA SuperNova G2 750W, i7-6700 a Crucial MX200 500GB.

Samozrejme, tenhle Seasonic je ponekud jinde. M-Pol je zdatny ve skladani sestav, ale zdroje zrejme nejsou jeho silnou domenou, coz samozrejme nesnizuje jeho vykony tady ohledne sestavovani PC, to se mu malokdo vyrovna.

Je liche argumentovat 135mm tocakem, samozrejme u techto kvalitnich zdroju jsou tocaky tiche a tak tomu je i u zmineneho Seasonicu, takze je uplne jedno zda 120mm nebo vic, HDD to stejne prehluci.

Ja povazuju za nejlepsi a nikdo mi to nerozmluvi kupovat zdroj primo od vyrobce, coz Seasonic je. Vyrobce nikdy nenapadne vymyslet nejake zlevnovaci strategie, protoze obzvlast znackovy vyrobce jako Seasonic moc dobre vi, ze by se mu to v budoucnu nevyplatilo.

Corsair i EVGA jsou jen pouhy lepici stitku a uz tim se Seasonicu nemohou rovnat. Na druhou stranu, znas nejaky ojeb od EVGA, ja ne, zatimco od Corsairu uz tu byly ruzne SSDecka a dalsi vychytralosti. Tim nechci vyslovene tvrdit, ze ten Corsair je spatnej, kdyby byl za pulku ceny ani neceknu, ale stoji to priblizne stejne a tak si do sestavy dam radsi Seasonica nez Corsair. Teda ja nakonec volil EVGA, protoze tu jeho SuperNovu G2 vyrabi Super Flower, coz je dalsi vyrobce v highendu opravdu kvalitnich zdroju a primo od nich si u nas nic nekoupis, navic jak rikam EVGA ma lepsi povest, ikdyz teda maji jeste verzi G1, coz vyrabi FSP, ktery kdysi byl dobrym vyrobcem, ale uz davno neni, takze od toho ruce pryc. Jeste pak maji verzi GS, coz vyrabi Seasonic a to uz si zase koupim radsi original Seasonic.

Já si myslím, že teoretizování a osobní zkušenost jsou rozdíl.

Zatímco M-Pol má x let zkušeností a má různé zdroje odzkoušené tak ví, co může nebo nemůže doporučit.

A ty jsi pouze teoretik. Pokud si pamatuji, tak ty jsi tu byl vždy jen přes mobily a HW ti nic moc neříkal. Tak sis teď akorát asi načetl x článků apod. a teoretizuješ. Nemáš s tím osobní zkušenosti.

Corsair se opravdu povedl a tvrdí to všechny recenze. Seasonic prostě měl/má dobré zdroje, ale neaktualizuje je. A opravdu je nemožné, že by byl někdo lepší? I kdyby byl Corsair stále pouze "lepič", tak nemůže mít kvalitního dodavatele? Když Seasonic bude dodávat někomu součástky, které pak bude někdo kompletovat a "lepit", bude to špatný zdroj? Podle mě je to prostě nesmysl.

Takže stejně tu M-Pol bude víc než ty.

Ne ze by me tvuj nazor zajimal.

Nicmene jsi tu pomerne kratce a udivuje me tva drzost neco komentovat o druhych.

Stavim sestavy uz 15 let, uz se tim nezivim, delam to jen pro zname, drive pro firmu interne a pro zakazniky, nepocital jsem to ale tak stovku slozenin za sebou mam - ne ze by to bylo neco co bych si cenil, vzdyt je to jen stavebnice jak lego.

Corsair uz jsem okomentoval a stacilo to.

I ja si M-Pola cenim a i pri stavbe sveho domaciho PC jsem to s nim diskutoval a konkurovat mu tu rozhodne nehodlam.

Mýlíš se, u zdrojů jsem velice opatrný, už z důvodů, že zdroje, desky a přiměřené chlazení považuji za nejdůležitější komponenty u návrhů sestav!
To totiž zaručuje stabilitu a životnost, vše ostatní se dá změnit pokud to nevyhovuje.
(někdy až možná přílišná opatrnost/náročnost a tím pádem vyšší ceny, jsou mi vyčítané, navíc u mě jde vždy jen a jen o návrh a určitě netrvám na striktním dodržování, v návrhu je vždy to, co bych v daném limitu a využití poskládal pro sebe)