Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napajen ze site, nenabiji se - Dell

Zdravím, mám následující problém - můj počítač z niceho nic hlásí "napájen ze site, nenabiji se. Je to obzvlášť protivné, protože mám 2 %, tedy kdykoliv kdy je přerušen proud (např. ve vlaku) se mi počítač ihned vypne. Konektor při zapnutí počítače svítí modre, takže nabíječka by měla být v pořádku. Nemůže se být nastavením napájení? Co s tím, prosím poraďte. Diky.

V kontextu dotazů lze pochopit, že se zdrojem mu to jede. Odpověď je jednoznačná, pokud je elektronika nabíjení v baterií, pak ji vyměnit. Pokud ne, pak nechat potrvrdit servisem, že je elektronika nabíjení v pořádku a stejně vyměnit baterií. (toto lze potvrdit i záměnou baterie se stejným funkčním notebookem)

Pokiaľ NB na pripojený adaptér funguje, ale nenabíja akumulátor - sú len dve možnosti: A) Chybná elektronika akumulátoru; B) chybný napájací blok v NB.
A) 1) Vyskúšať iný akumulátor rovnakého typu, alebo 2) pôvodný akumulátor vyskúšať v NB rovnakého typu. Ak za 1) bude nabíjať, alebo za 2) nebude nabíjať = chybná elektronika = nový akumulátor.
B) Pokiaľ ani pri skúškach v A) 1) nebude nabíjať (a bude jasné, že kontrolný akumulátor je OK) - chybný napájací blok = servis.