Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moja stranka o programování - prosím o názory

ahojte! rad by som vam ukazal moju stranku o programovani. na tejto stranke pracujem uz dost dlho a teras som pridal novy clanok o programovani tak by som bol rad keby ste mi ohodnotili stranku dakujem :) http://pcnavody.webnode.sk/prikazovy-riadok/progra movanie/
Změna předmětu, původně: Moja stranka
Změna kategorie, původně: Programování (JaFi)

Autor vidí programování asi podobně, jako lidé, co na ten web píšou dotazy:

Som na tejto stránke prvý krát, chcem sa stať programátorom a príkazy shutdown mi pomohli. Chcel by som sa spýtať, či by si nemohol doplniť. Doplnenie by malo byť ďalších príkazov. Chýba ti tam napr ipconfig. Nevidel som ho tam

to ako prikazovy riadok mozem pouzit ako nahradu za programovaci editor a pisat v nom jazyk c?

:-D

K samotnému webu:
Barevně přeplácanej, méně je v tomhle směru vždy více. Třeba mít jako podkres nápisu "Menu" žluté-černé šrafování je opravdu fuj.
Dále to šílené střídání barev v textu - nadpis oranžově, něco zvýrazněný červeně, něco modře, něco zeleně, pak do toho ještě bílý text zvýrazněný světle zeleným podbarvením - fakt děsný!
Podtržený text v seznamu příkazů - typograficky zcela mimo!
A tak bych mohl pokračovat...

K obsahu:
Práce v příkazovém řádku a vytváření BAT souborů opravdu není programování.

Spousta věcí jde udělat více způsoby (např. samotné spuštění příkazového řádku, napsání znaku "\", ...).

Nemáš tam nic o základech pohybu v adresářové struktuře (především "CD ..").

c:\"documents and settings"\pouzivatel\desktop

- jak jsi tohle vymyslel? Odjakživa je zvykem v případě mezery dávat vše do uvozovek, tedy:

"c:\documents and settings\pouzivatel\desktop"

Opět by se dalo pokračovat...

A zde se můžeš inspirovat - jak co do vzhledu, tak i do obsahu.

• CMD je program, zacit tim, ze nekomu vypnes PC, s hlaskou "HEHE, VIRUS", napise dite (které bych nejradeji nakopal do riti), jsem si skoro az jsit, ze jsi to nasel na YouTubu.
Dalsi etapou SUPER HACK IP pres ipconfig co, nebo NAHAKROVANI nekoho pomoci IP a tracert co ? ToTakovych jsem na YT videl,, tusim ze to video delal nekdo tvého veku.

• Jestli chces o necem psat, tak se toho nauc alespon zaklad, bez kterého rychle dojdes k zaveru, ze nemas o cem psat, jinak by jsi pro napsani zpravy pouzil alespon jako minimum :

msg %username% Windows is Deleted

• Aby to davalo smysl, zacni alespon tim, co jsou to pormené, Bash a jejich priklad, jako :

set /p vek=Napis tvuj vek:
set /a vek=%vek%

Vysvetlit na prikladu co se stalo kdyz jsi "Napsal vek a zmack Enter", kde je ta promena %vek ulozena etc.
• Nebo alespon, zobrazeni lokalni site, pres ipconfig, to snad zvladnes i ty..

fuj, to šedozelené vůbec není vidět. a ani bílý text na černém pozadí nemusím.
v cmd.exe buď používám příkaz:

color 70

nebo mám nastavení rovnou v registrech (ještě s tabelátorem pro cesty):

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor]
"CompletionChar"=dword:00000009
"DefaultColor"=dword:00000070