Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký OS pro Lenovo IdeaPad S100?

Zakoupil jsem si zánovní netbook Lenovo IdeaPad S100. Počítač potřebuji především na tahání s sebou, dělám na něm hlavně jednoduché úpravy fotografií v Picase a Photoshopu, dále úpravy dokumentů a správu webu. Žádná pro HW náročná práce. Na tomto počítači mám nově Windows 1O, ale začínám tak nějak tušit, že by pro svižnější chod bylo možná lepší změnit OS. Sedmičky startery byly úplně nepoužitelné, paradoxně se sekají daleko více než nově nainstalované desítky. Přesto však je to takové pomalé, je hrozně protivné kliknout na aplikaci, napočítat do desíti, aplikace se zapne... atd. Přemýšlel jsem o Win XP, měl jsem před rokem něco podobného se stejnými parametry a běžel výborně. Ale Xpéčka už mi prostě příjdou staré. Přemýšlel jsem o nějaké linuxové distribuci. Nerad bych půl dne přeinstalovával počítač a pak zase půl dne zpátky, protože to pak bude ještě pomalejší nebo tam nepujde picasa atd. Linux jsem zkousel asi pred deseti lety a nerozeběhl jsem tam ani youtube jak jsem s tím neuměl. Ale dnes jsem ochotný se učit, pokud by to byla záruka, že počítač poběží svižně a vydrží mu dlouho baterka :) I když bych samozřejmě nejraději zůstal na windowsech, ale prostě je to pomalý. Děkuji za rady.

Produkt:Lenovo IdeaPad S100 černý
Part number: 59303976
Model type: 59303976
Procesor: Intel® Atom™ Processor N455 (1,66Ghz)
Paměť: 1GB DDR3-10600 / 0x volný slot
Harddisk: 250GB 5400ot.
Optická mechanika: NE
Grafika: Intel integrated
Displej: 10.1" SD LED(lesklý) 1024/600 + webkamera 0,3Mpix
Audio: 2x repro
Polohovací zařízení: touchpad
Numerická klávesnice: ne
Čtečka otisku prstů: ne
Komunikace: BLUETOOTH2.1
Síť: ethernet 10/100M, WiFi 802.11 BGN
Porty: ethernet RJ45, 3x USB2,0, VGA, čtečka karet 2v1 (SD/MMC), audio in/out,
Operační systém: MS Windows 7 Starter
Baterie: 6 článková
Výdrž baterie: 5 hodin
Hmotnost: 1,2kg
Rozměry: 268×168×16-27.4mm

Ulá s 1Gb RAM se ti moc mozností nenabízí, se skusenostmy na 2Gb RAM + Atom, se dá uvazovat o Widows 8.1 (na tabletech je vetsiou jeho verze "Whit BING), ktery je podstatne více optimizovany na dotekové prostredí, jako Widows 7.

A letel kdy ?
Widowos 8.1 vydal velky balík záplat a vylepsení (kupríkladu clasic menu etc), celkove stabilnejsí, kde sputa opravdu snad kritickych chyb, bylo opraveno. (jako oprava aktualizací, zamrzávání etc, neco málo pres 1Gb záplat). /takovy Service Pack.

TiP Na zkousku, ci porovnání, muzes zkusit jeho verzi zdarma Entreprise.

Tomu co jsi napsal ted nejak vůbec nerozumím :-O Proč bych měl měnit program, kterej používám už x let, jsem s nim spokojenej a vím kde co najdu? Protože nevyužívám všechny funkce tak budu mít deset free programu a v kazdym delat neco? Photoshop neni jen profesionalni nastroj. Je to program pro kazdyho. A ver nebo ne, na tom atomu to jde uplne normalne.

upravuju fotky nemovitostí, picasa je na to idealni protože je to jednoduchy nastroj, opravdu snadno s tim naucim ostatni a daji se s tim delat fakt zázraky. v podstate jde jen o to ty fotky zesvětlit. pak v photoshopu delam vizitky a prostě co je potřeba. Nemyslím si, že je to nejaký program ke kterému bych měl přistupovat s respektem protože nejsem profesionál, smazat ho a hledat horší náhradu pro sebe. Vidím to tak, že nic jiného nepotřebuju a to je dostatečný argument pro photoshop.

kazdopadne diky za tip, smazal jsem ruzny kraviny co jsem mel predinstalovany a svete div se, pocitac zacal bezet celkem normalne. tak uvidime, jak dlouho to vydrzi.