Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit info pruh při vynucování si souhlasu s cookies?

Centrum.cz nově vynucuje souhlas s cookies. Mailbox služba funguje i bez jeho udělení, prakticky prověřeno. Pravděpodobně se jedná o "pouhé statistické čmuchání". Když není souhlas udělen stisknutím tlačítka "Rozumím", tak zůstává následující věta v černém pruhu v dolní části obrazovky.
Používáním webů společnosti Economia souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.
http://napoveda.centrum.cz/index.php/Knowledgebase /Article/View/145/7/cookies-na-sluzbach-centrum-ho ldings-sro

Reklamy blokuji uBlock original nebo AdBlock.
Souhlas udělit nechci. Mailbox službu chci používat. Je to střet zájmů dvou stran. Při zřízení mailboxu před cca 20 roky nebyl souhlas s cookies udělen. Lze to nějak obejít jinak než přejít do mailboxu ještě většího čmuchala jakým je Google?
Je možné odstranit černý pruh jinak než udělením souhlasu s cookies?

Ked to nemoze ulozit cookie tak nemoze web vediet ze to nema zobrazit, lebo nema cookie.
Tie hlasky su len vysledok EU debilizmu, 30rokov weby ukladaju cookies a nikomu to nevadi, len nicnerobiaci dementi v EU sa nudili tak si vymysleli zasa buzeraciu ze by jedneho z toho jeblo.

Tak za a) Mám zkušenost, že se ty cookies ukládají i bez jakéhokoliv souhlasu (přestože na stránce vyskočí lišta upozornění). Ten souhlas je jenom formální. Stačí vymazat cookies té stránky a pak na tu stránku jít (s "nepovoleným" ukládáním) a ejhle! Cookies tam přesto jsou uložené. Možná to neplatí u všech webů, ale u mnohých to už mám vyzkoušené.

A za b) tu lištu jde schovat AdBlockem či Pomocníkem pro skrývání prvků (pomůcka k AdBlocku). Možná i uBlockem či podobnými doplňky.

Tak sporné je už to, co se na tom pruhu píše. Většinou je to ve smyslu, že kliknutím souhlasíš s ukládáním cookies toho webu. Jenže ta cookies se stejně ukládají (ne vždy), bez ohledu na souhlas-nesouhlas. Takže to není jen informace, ale vynucení souhlasu s ukládáním.

Stejne jako vsechna ostatni narizeni EU. Vzdy je to jen o tom, aby se vlk nazral a koza zustlala cela.
Dle narizeni tam to upozorneni byt musi. Ale abys zakazal ukladani cookies webu, to bys pak musel predelat cele webovky a to uz nikdo delat nebude.
Tak se proste na stranky prida jen par radku v JavaScriptu, ktere zobrazi to upozorneni a tim to konci. Na zbytku chovani webu se nic nemeni.