Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevidím v PC externí HDD

Zdravím, prosím vás, jen tak ze dne na den se mi v PC neukazuje externí HDD, při připojení USB jde slyšet zapnutí + samotný disk pracuje, ale v pc ho nevidím.
Ve správci disků taky není, doufám že se v těch horkách neupekl.. měl jsem tam dat a dat.

Dalsi co nezalohuje data.

V spravci zariadeni je nieco pod USB root hubmi?(zobrazit podla pripojenia). Neni v spravci nieco s vykricnikom? Skusil si vsetky USB porty a aj iny kabel? Ine PC?
Potom uz len rozobrat a dufat ze v tom je sata disk a pripojit ho na sata.

1.chyba: windows od visty používají obrovskou diskovou cache, která je spoluzodpovědná za nedokončený zápis a ničení souborového systému na usb médiích. je to tím, že windows neovládají vlastní diskovou cache - skvěle to vidíš na krámech s ledkou, funkčních ještě několik vteřin po "bezpečném odpojení" ve windows.
2.chyba: uživatelé externí disk buď vůbec neodpojují (windows ikonu default schovává), nebo ho odpojí, ale dnešní velké nacachované disky okamžitě vytáhnou.

tvůj problém je předpokládám klasický následek 1.+2.
u flashky to obvykle znamená vyhození, u klasického magnetického disku jde zkusit obnova obvyklými programy (testdisk, recuva)
jestli ten disk nevidí ani správa disků, spustil bych testdisk. počítej s tím, že nemá nejpřehlednější ovládání.

"raw" disk by tam viděl, ale víš že většina userů za správu disků považuje hloupé okno tentopočítače.

Potom uz len rozobrat a dufat ze v tom je sata disk a pripojit ho na sata.

sata disk měří 100mm: nerozebíratelný obal není třeba vždy rozštípat, jen pokud je podle rozměrů naděje, že se tam vleze 10mm široký usb/sata převodník.