Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada černé obrazovky

Zdravím Vás,

cca před půl rokem jsem sem psal dotaz podobný tomu, co napíšu teď, ovšem již s pár úpravami, takže snad se najde nějaký borec, co mi dokáže pomoci.

Mám 11 měsíců starou sestavu PC - složený po dílech, nebyl koupený jako celek...
Základní deska: ASUS M5A97 LE R2.0
Procesor: AMD FX 6100 6Core 3,3GHz
GPU: GIGABYTE R7 250 Ulstra Durable 2 2GB
RAMky: Kingston 8 GB DDR3 Blue Series
Zdroj teď nevím značku, ale 400W byl nedostatečný, tak dali 450W.

Tak, teď k problému:
Počítač se, hlavně posledních cca 30 dní, nedá skoro používat. Zapnnu ho, a běží klidně hodinu, ale jakmile na něm začnu pracovat, zčerná obrazovka, nebo hodí třeba žlutou barvu, nebo svislé černo-bílé proužky. Během toho je ještě pár vteřin slyšet z bedýnek hudba, pak se ale i ta zasekne a já musím počítač restartovat.

Problém jsem s tím měl už od začátku a počet reklamací v obchodě ani nechtějte vědět... Nakonec poslali zpět do Alzy grafiku, po 30 dnes se vrátila s tím, že jí nic není.. ok, takže se reklamovala základní deska... vrátila se s podobným vyřčením, ale pro jistotu mi tam dali nejnovější BIOS...

Poradí mi někdo čím by to mohlo být? Myslel jsem, jestli se nepřehřívá procesor, je na něm ještě původní chladič od výrobce, ale mám na něj namířený další větrák teplota se nedostane nad 52°C, teplota grafické karty je v klidu 35°C a v záběru rovněž nejde přes 50°C... Horší je, ta obrazovka ztmavne i při prohlížení netu, puštění si filmu, ale když si pustim třeba CS GO, tak to si hraju klidně hodinu a nic...

Snad jsem to nějak pochopitelně vysvětlil a teď už jen doufám, že mi poradíte co by to mohlo být... V IT obchodě kde jsem si to nechal sestavit už po mě chtějí, abych tam nosil jen díly, které chci reklamovat, že už tam nemám nosit celý pc, protože nemají čas jen na mě prý... takže buď si pomůžu sám, nebo nevim :)

Větrák tam mám hozený přímo proti němu :)

Hele, počítač jsem jim tam nechával celý právě, měli ho tam tak 6x, zkoušeli tam nějaké jiné díly ale vždy mi řekli, že jim to tam nic nedělá... Tak pak začali reklamovat tu grafiku a pak desku a alza tam nic nenašla právě.. Zdroj se mi taky moc nezdál, takže zkusím někde splašit jiný. A popřípadě se zeptám, nebyl by tam lepší ještě o něco silnější?

tu je to vyfocené

https://ctrlv.cz/lZLc

, snad tam najdeš údaje co potřebuješ.. v tomhle už se bohužel nevyznám :)

A díky moc za radu. Určitě to zkusím hned jak bude možnost a dám vědět, aby tohle vlákno mohlo posloužit i někomu jinému. Snad to bude ten zdroj a né něco dalšího, abych nestrávil moře času než se to vyřeší :)

Zkus v BIOSu vypnout integrovanou zvukovku a dočasně odebrat všechny přídavné karty na desce(pokud nějaké jsou).Že na servisu tvrdí, že je vše OK, může/nemusí být vždy pravda.
Vyzkoušet i jinou GK.(Opět - nevěř servisu)
Ještě není na škodu zkusit, zda to dělá i v nouzovým režimu - pokud ne, problém je pravděpodobně jen s zacyklenými ovladači GK?/zvukovka?

Zdrojem to asi nebude-vypnul by se(snad).

Než získám nový zdroj na výměnu/zkoušku tak jsem zkusil vypnout tu zvukovou kartu... nepomohlo

V nouzovém režimu to zatím běží normálně :)

Ovladače grafické karty mi tam pak i instalovali ve dvou IT servisech... mimochodem ani v jednom neměli ten problém, který mi to dělá. Jen v tom jednom jim snad jednou zamrzl a byl to nějaký špatně nastavený spořič, po kterém nešla obrazovka zpět nahodit. ALe toť vše a vždy když jsem to pak přivezl domů, tak mi to po nějaké chvíli opět začalo zlobit. Takže u nich to poté vypadá, jako když kecám, ale já si s tím nevím rady.

Mysleli jsme i, že třeba je nějaký problém v el. zásuvkách, ale bral jsem to do jiné místnosti s jiným el. obvodem, bral jsem to i do jiného baráku a stejně to blbo - takže nechápu, že v servisu se jim s tím nic neděje a měli ho vždy zapnutý celý den a i přes noc a prý nic...

Nic jiného tam není, jen tyto chyby v souvislosti s tím, že jsem musel PC restartovat... nic jiného tam není :)

Já doufám, že to bude ten zdroj... abych se s tím nemusel potýkat další rok, než se tam vyzkouší všechny komponenty a nakonec se nic nezjistí...

2) jako chybu to tam hází Kernel-Power

to je přece restart nebo pád systému, čili až následek. máš číst, co je před tím.

V nouzovém režimu to zatím běží normálně

- není akcelerace grafiky: tím se neprojeví chyby nebo vadná instalace ovladače, nižší nároky na odběr ze zdroje
- nespouští se kraviny z "po spuštění" ani nedůležité služby -> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Tak potom najskor grafika alebo doska je problem.
Do grafiky si zapojil dufam kompletne napajanie zo zdroja.
Pod doskou mas dufam distancky len na spravnych miestach.
V BIOSe daj load defaults a save& exit, ked to nepomoze tak skus vypnut C-States (C4,C6,C7 atd) kdesi v CPU podmenu, ak to pomoze tak je nahovno doska. Ak ne tak stale nevies, skusit inu grafiku, ked nepomoze tak inu dosku. Kecy o tom ze su v poriadku si nenechaj nabulikavat, odnes tam cele PC nech to vyriesia, kupil si komponenty a nefunguju.

A skus aj odpojit uplne vsetky draty z kejsu od dosky, vsetky USB, spinace, ledky, vsetko. Zapni to potom niecim vodivym spojis PWR piny. Ak sa to nebude opakovat tak je problem v dratoch do kejsu.
Pripadne skus aj dosku len tak na stole uplne bez kejsu, nech sa vyluci kejs a distacky uplne.

P.S. a dufam ze aj do zakl.dosky si zapojil kompletne napajanie 24pin a 4/8pin ATX12V vedla CPU.

P.S.2. ak to je 3.reklamacia tak rovno im povedz ze odstupujes od zmluvy a chces nazad peniaze okamzite a nech si ten nefunkcny srot pouzivahju sami. Ze ci potom zrazu nezacnu mat na teba cas na tu reklamaciu. Nenechaj sa odjebavat zaplatil si za PC, a ten ma zavadu v zaruke. To je ich problem co s tym urobia, ich povinnost je zavadu odstranit. Ked nevedia odstranit tak nazad peniaze. Alebo nech konecne zacnu menit grafiku za INY KUS, apod.

Vyzkouším :)

No ono je nejhorší, že ta chyba se mi projevuje doma... když jsem jim to tam odnesl (asi 5x reklamováno) tak se jim chyba neprojevila, takže reklamaci neuznávají - tudíž komponenty nemůžu vrátit a chtít peníze...

Měl jsem to i v jiném serivsu, tam jim to také jednou takhle "zamrzlo" ale prej to odstranili, žekli si za to 800,- a druhý den mi to dělalo znovu a nikdo na nic nepřišel, jen že změnili nějaký úsporný režim nebo režim spánku, do kterého se počítač sám hodil a nešlo ho obnovit...

Jo a windows mám 8.1 - legální. Také jsem ho již 2x zkoušel přeinstalovat ale nepomohlo to... Ovladače jsem instaloval z CD, pak po přeinstalaci z internetu a také bez výsledku.

A HDD by to dělat nemohl? Když si projedu chyby v PC, tak například nyní mi to zase zamrzlo a chyby tu mám napsány a posledních 24 hodin:

EvntLog - předchozí vypnutí systému bylo neočekávané

Ntfs - ve struktuře systému souborů na svazku ?? bylo zjištěno poškození. Bylo nalezeno poškození ve struktuře indexů systému souboru. Nýzev souboru je Windows/servicing/Packages. Poškouzený atribut indexu je $130:$INDEX_ALLOCATION

ATIeRecord - ARI EEU Clinet event error

Nevím jestli Vám to v něčem pomůže... Nejsem ajťák, takže mi tohle moc neřekne, ale když už jsem se k tomu konečeně dostal... Dřív mi vypadl počítač dřív než se mi ty chyby načetli, nebo se tam ani nenačetli...

Ked to vypinas/resetujes natvrdo tak je logicke ze su chyby v suborovom systeme. To ale neni dovod vypinania ani cernej obrazovky.
A kecy o tom ze sa im chyba neprojevila nech si strcia, je to vadne a nech nekecaju, nafilmuj im to a povedz im ze ked to definitivne neodstrania ze odstupis od zmluvy. To je co za shop? Aby tam ludia nekupovali.

P.S. inac tipujem vadnu bud dosku alebo grafiku, za predpokaldu ze tie veci co som pisal vyssie vsetky skusis a nepomozu, aj tu dosku na stole atd. V tom pripade by som mozno tam siel a ziadal vymenu kus za kus janeviem asi zakl.dosku najprv, alebo grafiku to je jednoduchsie, alebo si pozicaj od niekoho grafiku inu podobne vykonnu ze ci to bude robit, ak ne tak vies ze grafika, ak bude tak vies ze asi doska. A potom ten komponent odnes a dorazne im povies ze ziadas vymenu a nemas naladu na kecy o tom ze sa to neprejavi, ked sa ti to prejavuje v kuse.

FSP group (Fortron) přece není šrot. Jede nám na nich většina (tak 200) počítačů v práci a nikdy, za celých 6 let co tam jsem, s nima nebyl problém. Pokud ano, tak zablbnul větrák, ale nikdy jsem nemusel řešit záseky, restarty nebo nafouklé kondíky. V poslední době jsme začali brát Seasoniky, ale jen proto, že dodavatel už Fortrony nemá.