Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPGRADE NOTEBOOKU-gpu

Zdravím, doma tu mám tento model notebooku : https://www.alza.cz/msi-ge60-2oe-029cz-d429896.htm
Když vidím jaký pecky mají tenhle rok ještě vyjít tak si říkám že by to už chtělo možná novej počítač. Potom co jsem si ale přečetl o externích pci-e tak jsem došel k tomu názoru že by to nemuselo být zas tak špatnej nápad si pořídit upgrade tohoto stylu, když procák má pořád parádní ůroveň a celkově počítač šlape pořád jako hodinky až na tu GPU, která opravu už v dnešních hrách tápe.
Ikdyž jsem se snažil o všem si přečíst a všechno se dozvědět tak i tak to nestačilo a proto píši jsem, zda-li by tu nebyla hodná osoba která by se na to koukla jestli vůbec by to vůbec fungovalo a doporučil by mě nějakou vhodnou grafiku a procák aby to dobře klapalo do 10 tisíc :) Když tak i nějakou tu pci-e .
Děkuji moc :)

Cez miniPCIe sa to da pripojit. Je to ale 16x pomalsie rozhranie ptz tam je len PCIe 1x, takze je mozne ze to za urcitych situacii nebude stihat ladovat textury a budes mat kratke zaseky alebo podobne. Nejak to ale fungovat bude.
Zadrhel moze byt aj ten kabel PCIe neni robene na tak dlhe vedenia, moze to aj blbnut pripadne.

P.S. a potrebujes aj extra zdroj na to, neviem ci ho k tomu dodavaju.

Tak ono vykon grafiky je jedna vec a rozhranie je druha vec. Su to nezavisle veci. Vykonna grafika stale bude vykonna, ak neni potreba prenasat vela dat do/z karty (zavisi od situacie)
A dalsia vec je ze mozno budes musiet pouzit pcie slot wifi karty, zavisi ci ntb ma nejaky slot extra alebo ne.
Vseobecne ja neviem mozes to skusit a uvidis, ale na tom shope to uz ani nemaju, a neviem ci to vobec este niekde maju, ani nakolko to je stabilne, ja som take veci netestoval.

P.S. miniPCIe moze byt tusim aj 4x, zavisi od notebooku. Karta si to zisti automaticky, ak podporuje aj x4 mod.