Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amd rx480

Zdravim, planuju koupi teto graficke karty a vubec netusim co od ni ocekavat..
je pomer cena/vykon ok?
moje soucasna sestava:
msi 970 gaming
amd fx 8300
16gb ram ddr3 1600mhz
msi radeon R9 270 gaming 2gb GDDR5
zdroj chieftec 550W

-----------------------------

pokud bych si koupil novou grafickou kartu a to amd rx480, co teda od ni cekat?
nizsi spotrebu? vyssi vykon? zdroj bych mohl nechat a nebo vymenit? za jaky?

-----------------------------

diky moc ;-)

PS: pokud tato graficka karta za moc nestoji, byla by lepsi alternativa za podobnou cenu?

a jaky bude rozdil oproti te referencni?
jen snizeni teploty?
asi bych nechtel 8mi pinovou verzi, nevim jaky by to byl rozdil, ale co jde videt tak jsou jen vetraky a chlazeni obecne...

jinak co teda se zdrojem? bude stacit ten co mam a nebo mam hledat jiny?

Jenom rves a resis nic, pravdu tvého nahorklého chovani asi neprozradis co ? Nezapomen, se technologie SLI/CF byla komercialne urcena na profesionalni uziti.
Kdyz na to prijde, treba bude nova technologie SLI, ktera pujde pres South/Bridge Chipset a budou propojeny hybridne :-)

Totalni bukvovina.

Ja bych GTX970 nemenil a uz vubec ne za GTX1060. Ale zalezi, jestli tazatel hraje na fullHD nebo na 4K. Ale stejne je to nesmysl, na 4K uz by bylo lepe uvazovat o GTX1070.

Jestli jde tazateli o ficury typu freesync nebo tech par her s DX12, tak potom ano, ale pockal bych urcite na nereferencni verzi RX480.

kazdopadne s tim pockej, jestli mas prazdniny tak je to blby, ale urcite nereferencni verze a je otazka, jestli nebude RX470 vyhodnejsi, pripadne jestli kupovat 8GB video pameti, pokud nepocitas s hranim pres VR a muze stacit i 4GB verze - levnejsi, ale ta bude asi az za par nedel.