Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení GPU do nového PC

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem GPU, chtěl bych to na hraní novějších her a abych nemusel za rok opět upgradovat.
Finanční limit bych si představoval tak 10,000 Kč, popřípadě kdyby se to vyplatilo tak jsem schopen dát nějakou tu stovku navíc :)
Sestava:

Case: Zalman Z1 Neo
MB: MSI B150M BAZOOKA
CPU:Intel i5-6500
Zdroj: Corsair VS650
RAM: Kingston 8GB (2x4GB) kit DDR4 2133mhz CL13
SSD: Crucial BX200 240GB

Předem Vám děkuji za odpovědi :)

A dej pokoj, RX 480 nereferenční MSI střední vyšší třída je pro jeden FullHD monitor až až, ale pokud "pár stovek" přidáš, asi tak 14 500,- tak dostaneš nV 1070.
Jinak ani ta tvá sestava taky není žádná sláva, zvláště ten sračkovací zdroj se povedl.

Corsair není výrobce nýbrž lepí štítky/kompletuje zdroje různých výrobců

• Zas neblazni, ruznorode praktiky vyrobcu se netykaji jen Corsair, uvedena VS nepatri mezi pejpovedenejsi, ale maji i rady/series, které kvalitni jsou, kdyz jsme zkouseli stabilitu series xx i, tak byl mezi nejstabilnejsimy /v LOAD samozrejme (merené primo na vetvych, interne také korektni osazeni), za minimum se pocitalo GS, které nahradila jina rada, VS nevim proc je jeste v obehu. Ale spojovat kvalitu vyrobku s komercnimy podlimy praktiky snad nemusis.
• Ja jsem byl velmi spokojeny s modularnim Xilence ktery mi dokazal podat velmi velmi dobry vykon, kdybych ho zde uvedl, budu poslam do..
Pritom ten zdroj nejde ani slyset, chlazeni se mu spousti az pri urcitych teplotach ci LOAD, jinak je pasivne chlazeny. Vnitrni provedeni je také zajimavé, kde je rozdeleno na dve casti, jako by tam byly 2 dna, velmi stabilny kdy v LOAD u SLI mel mensi odchylky jako ostatni rivalové.

VS Series mela byt davno zastavena (nebo dokonce byla stahla z trhu), jen interne "prepajeli" par prvku, vymenili 2 kondiky <uF XX 80C°> na <uF XX 110C°>, dali tam vykonejsi pojistku, prelepili SPatch/Stitky a vratili ji spatky do okruhu..

V podstate jsou smysluplne dve moznosti, bud poridit "zadnou slavu" RX480 nebo jednu z dvojice GTX1070/1080, jenze mas nejakej limit a na ty dve NVidie nemas, takze setri sokoliku, treba casem dosetris na lepsi slavu.

Jo a taky bych se pripojil k tomu, ze bys mel dosetrit na nejakej normalni zdroj, preci nechces, aby ti tu novou grafiku hned odbouchnul ne?

a proč nepočkat na třetí gtx 1060

• Uz jsem to tu pasl také, pockej te si 2 mesice nez zakoupite RX@480, jelikoz GTX@1060 bude startovat na nakych 249$, pak ma bit naka hlinikova verze za 299$, hrubym odhadem vykonem GTX@980.
Verze budou 3/6Gb, o verzich SLI informace nejsou. (podle mne, zada z rady xx60 nebe mit SLI Bridge)
• Pro me, graficka karta vykonem GTX@980 pod 120W na FHD mam na par let vystarano.
Kdyby mel nekdo opravdu ale opravdu zajem, mozna by jsem 1060 mohl mit s mirnym naskokem, ale jen znacky ASUS.

Opisujes jenom to co slysis, opravdu co ches abych ti na to napsal..
• DX12 uz jsme zkouseli pred nekolika mesici na GTX@9 rady, neznamena ze "JEN V OTAZCE SHADERU" coz neznamena ze DX12 = jenom SHADERS, zadny NISI vykon tam neni "O proti cemu ? DX11?", neznamena, ze kdyz AMD jede pres shaders diky tomuto okruhu rychleji, nemit vysi nemusi vylozene znamena ze budes mit mensi, nepocitaje ze developeri i NVIDIA uz maji nak navod, jak do her DX12 integrovat nebo desintegrovat optimizaci pomoci kodu (PSOs) . Kde to nvidia jedoduse vyresila s : <DENY_*_ACCESS > /Odmitnuti pristupu k DX12 Shaders :-p

NVIDIA : DENY_*_ACCESS
vs
AMD : D3D12_SHADER_VISIBILITY_ALL

Protoze ta karta nic zajimaveho neprinasi.

Situace je takova, ze bud chces kartu, ktera exceluje v hrubem vykonu, coz je jednoznacne GTX1080, ale priplatis si nebo muzes ekonomicky uvazovat i o GTX1070, ta uz tak skvela neni, za uvahu ale stoji.

Nebo jses ochoten se smirit s kartou, ktera sice neexceluje v hrubem vykonu, ale prinasi nove technologie DirectX12 a potom koupis RX480.

Rozhodnuti pro jakoukoli dalsi kartu je objektivne krok zpatky, samozrejme muzes se rozhodnout koupit GTX1060, ale duvody budou nejake fanouskovske, coz me nezajima a v takovem pripade jen ztracis cas radcu zde na poradne.