Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na vytváření obrazu HDD

Zdravim,
možná až tu tento dotaz byl, nicméně doporučte nějaký program na vytváření obrazu HDD (bitové kopie). Používal jsem dosud Clonezillu, ale ta poslední dobou nějak zlobí. Požadavky:
- aby se nemusel program do Windows nijak instalovat, ale stahnout jen bootovací ISO, vypálit na CD/DVD a hotovo
- aby vytvářel obrazy bez ohledu na verzi Windows (32/64 bit)
- aby uměl zálohovat i jen jednotlivé oddíly na HDD
- aby uměl zálohovat i obnovovat z externího HDD
- program může být zpoplatněn (nějaký rozumný jednorázový poplatek)

Díky.

Přihřeju si polívčičku.

Šlo by pomocí toho iso klonovat disk na menší SSD?
Konkrétně jakési HP, Win8, bez inst. medií, ale se skrytým partišnem, 1 oddíl na systém + data. Celková velikost disku 500 GB, ale z oddílu se systémem a daty využito pouze 140 GB, bych chtél přesunout na SSD 256 GB. Data klidně zálohuji a ve finále zůstanou na tom klasickém disku, který bude jako D:. Systém a nainstalovaný sw bych raději přesunul, protože tam jsou různé certifikáty - třeba i pro odečítání hodnot ze solárních panelů.