Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil za rozumnú cenu

Ahojte, neviem sa vôbec rozhodnúť tak si nechám poradiť od skúsenejších vedeli by ste mi poradit nejaký výkonný mobil ktorí aj niečo vydrží čo sa týka kvality? (len smartfón) značia môže byť rôzna len nie ,,iphone,,... tú neznášam.

môže byť tak v rozmedzí asi 100-400 €

ďakujem ale samozrejme čím nižšia cena tým lepšie :-)

ja bych dneska do smartphonu bez LTE nesel (v CR to pomerne rychle bude jedinna mobilni datova sit, na SK jsem neco zaslechl, ze budovani LTE jde hlavne ve velkych mestech, takze muze byt situace odlisna, zvazit musi tazatel)

ono nejaka rada bez toho, ze je receno pouziti telefonu, nema cenu, nebavi me sem neco placnout, kdyz neznam pouziti

Huawei P8 jako pracovni, neni na hry

pokud hry, tak LG G3 (u toho LG G3 jsem slysel nejake narky uzivatelu z hlediska odolnosti).

Pokud by mel byt odolny, tak s nejakym stupnem kryti proti vode a prachu to bude spis nad cenovym stropem.

T-Mobile jasne rekl, ze 3G uz nikam zavadet nebude a stavajici 3G vysilace, na kterych dojde k poruse, budou bez nahrady zruseny za predpokladu, ze v miste je LTE nebo bude vysilac vymenen za LTE.

Takze jak vidis, mylis se. T-Mobile dnes vubec 3G nezavadi a uz jen LTE, coz je samozrejme naprosto spravny postup. Lide meli na koupi LTE smartphonu dost casu.

Sam pouzivam T-Mobile a LTE chytam vsude, kde se pohybuju, tim nerikam, ze je vsude, ale jeho pokryti uz je docela pekne. :-)

Huawei G8

-vyššia stredná trieda, 5.5" 1080 x 1920, Snapdragon 615, Adreno 405, 16 GB, 2 GB RAM/32 GB, 3 GB RAM, 13 MPx/5 MPx, kovový

HTC A9

-vyššia stredná trieda, 5.0" 1080 x 1920, Snapdragon 617, Adreno 405, 16 GB, 2 GB RAM/32 GB, 3 GB RAM, 13 MPx/4 MPx, kovový

Honor 7

-vyššia stredná trieda, 5.2" 1080 x 1920, HiSilicon Kirin 935, Mali-T628 MP4, 16/64 GB, 3 GB RAM, 20 MPx/8 MPx, kovový

Meizu MX5

-vyššia stredná trieda, 5.5" 1080 x 1920, MT6795 Helio X10, PowerVR G6200, 16/32/64 GB, 3 GB RAM, 20.7 MPx/5 MPx, kovový

LG Nexus 5X

-vyššia trieda, 5.2" 1080 x 1920, Snapdragon 808, Adreno 418, 16/32 GB, 2 GB RAM, 12.3 MPx/5 MPx, kovový

Ja si neviem predstavit ze by som si mal teraz kupit mobil s uhloprieckou pod 5"palca. A to nehovorim 4,7 :-D Teraz mam LG G3 5,5"palcov a uz rozmyslam o vacsom. Len sa bojim toho ze sa uz nezmesti do kapsy.Preto chcem teraz pockat na LG G6 (kedze som verny znacke LG). Dufam, ze daju uhlopriecku aspon 5,5-5,7" a nie 5,2" ako u nepodareneho LG G5.

Mám malou ruku a nehdlám si k telefonu kupovat zvon, abych jej mohl držet jednou rukou za to držátko přicucnutého zvonu.
5" s úzkým rámečkem je maximum, co jsem schopný zkousnout.
Nechápu, proč se na pididispleje rve rozlišení 4k. To jen, aby se marketing mohl cachat, stejně jako u foťáků v mobilu s pidi snímačem. Čím víc pixelů, tím víc hifi. To samé platí o rozlišení nebo velikosti displeje. A že jde do řiti výdrž, to už nikoho nezajímá.

Takže výsledkem marketingu je minimálně 5,5" s tloušťkou přes 1cm, aby se do toho vešel minimálně 5Ah akumulátor, který tu obludu udrží při životě skoro den.

Furt a stale dokola, uz jsem to tu psal nekolikrat a vsichni v tom vlakne to stale nechapete.

Velikost displeje nerika nic o velikosti telefonu, takze mi nerikejte, ze z nejakeho zahadneho duvodu vam nekomu vadi 5" a vetsi displeje. Tomu neverim. Vadi vam prilis velke telefony, to chapu, ale telefon se udava rozmery delka x sirka x hloubka.

Jasne 5" nenarvete do malinkateho smartphonu, ale treba mnohe 4,5" smartphony jsou stejne velke jako 5". Akorat ty 4,5" displeje maji vetsi ramecek, takze pak jsou celkove rozmery telefonu stejne.

Takze ano, tlacit vyrobce k tomu, aby snizovali velikost ramecku a plocha telefonu byla maximalne vyuzita. Jsou v tomto nejlepsi u Samsungu a LG, ikdyz by to mohlo byt jeste o hodne lepsi, ostatni maji ramecky dost desive.

---

Osobne je pro me strop velikost telefonu Samsung Galaxy S5, ten beru jako referencni kdyz srovnavam rozmery, je to naprosta hrana z jednoducheho duvodu, nic vetsiho se mi do ruky nevejde a obouruc telefon nechci, to mi prijde dost uchylny.