Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový telefon ~8k

Zdravím,
vzhledem k tomu, že jsem rozbil svůj starý telefon, tak jsem se rozhodl, že je čas na koupi nějakého nového a o trochu kvalitnějšího.
V mobilech se nevyznám, byl bych tedy rád kdyby jste mi ho pomohli vybrat :-)

K požadavkům: • Cena - představoval bych si něco okolo 7,5k, se stropem ~8k
Displej - mám rád veliké displeje, takže 5 palců+. Ohledně rozlišení si myslím, že Full HD by bylo ideální
OS - nejlépe Android
Foťák - nejsem nijak nadšený fotograf, takže foťák nějak ani neřeším, stačí když bude fotit fotky, ze kterých bude něco vidět
Software - Rozhodně bych byl rád za LTE a hlavně plně funkční GPS
Příslušenství - Byl bych rád, kdyby se k telefonu dal dokoupit nějaký kryt, který by na něj pasoval

Myslím, že je to vše. Osobně co jsem se koukal, tak mi padli do oka telefony od značky Xiaomi - například tento. Slyšel jsem ale od kamaráda ,který ho má, že technicky je super, ale Android je naprosto k ničemu.

Doufám, že mi s výběrem pomůžete- díky předem :-)

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3-7863.p hp

Neumi evropske LTE stejne jako vsechny Xiaomi. Jedine hledat, jestli vzhledem k tomu, ze je to Snapdragon se neda ta frekvence aktivovat. To ti neporadim, ale rozhodne to nebude bez problemu.

Doporucuju ti se drzet osvedcenych znacek.

LG G3 (sice starsi top model, ale porad dost vykonny a za vynikajici cenu)

Nebo potom za predpokladu ze nejsi experimentator a nebudou te zajimat customROM, tak telefony od Huawei, na vetsine ale nejde customROM a pohledej zda to vubec pujde rootnout, problem je hlavne s SoC Kirin kvuli uzavrenym ovladacum.

Huawei P8, P8 lite, P9 lite, G8, pripadne nejake Honory, ale u tech pozor nektere take nemaji ceske LTE a vetsinou jsou horsi nez zakladni rady P a G od Huaweie.

Za mna v tejto cenovej hladine rozhodne LG G3. Top smartfon s dostatocnym vykonom, android 6.0, 2-3GB RAM, 5,5"2k displej superLCD, spickovy snimac imx135,4k video, 1080p60fps,krasny design, 3G,4G,LTE, slot na mSD, vymenitelna bateria....

Jedina nevyhoda je plastove telo, priemerna vydrz baterie t.j. screen time 6-8h a obcasne zahrievanie

Pardon az dlouhé mlčení, dlouho jsem rozmýšlel mezi tím Xiaomi a LG G3 a nakonec vyhrálo LG. Měl bych k němu ale pár otázek, konkrétně 4

1) Jak je na tom s GPS? Funguje vše vždy tak jak má a zaměřuje mobil dobře [nemám to kvůli Pokemonum ale navigaci :-) ]

2) Plánuju si k mobilu koupit 3 věci - Power banku , Micro SD kartu a pouzdro . Moje otázka zní, zdali všechny z těchto komponentů budou kompatibilní s mobilem (nejsem si jistý hlavně kartou)

3) Má cenu připlatit si za 32 GB verzi, která kromě 1 GB+ RAM a 16 GB paměti nenabízí o nic víc?

4) Je to nejlepší telefon v této cenové relaci?

1) GPS pracuje spoľahlivo. S najnovším updatom na Android Marshmallow to ,,ide ako po masle" :-)

2a) Ak plánujete kúpiť powerbanku (čo Vám teda radím pri používaní GPS) tak za mňa rozhodne: Xiaomi 10000MaH

2b) mSD odporúčam minimálne aspoň túto: mSD Samsung SDHC class10 EVO 32GB

2c) Puzdro na LG G3 (za mňa): Spigen Slim Armor for G3 alebo LG G3 Cuick Circle (samozrejme sa dajú zohnať aj lacnejšie z Amazonu a pod.)

3) Ak nie ste náročný užívateľ, a nemáte naraz otvorených 20 aplikácií tak netreba priplácať. Ja mám 2GB verziu +16GB mSD kartu a úplne mi to postačuje (internet,facebook,youtube,twiter,sms,volanie,foto ,hudba,gps...). Za tie peniaze radšej kúpte odolné sklo na G3: Apei Glass Protector for G3

4) Rozhodne áno :-)(Q2-2014 = cca.600€, Q3-2016 = cca.230€)