Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Win 10 antivirus

Dobrý den,
mám nový HP 470 ProBook G2 Win 10 instalovaný od výrobce, asi z Win 7 - vše funguje do chvíle, kdy nainstaluji antivir - Avast, AVG - restartuji, při startu problikává obrazovka, objeví se "příprava automatické opravy", po chvíli "diagnostika systému" - a dále že nelze spustit.
Jediná cesta je přes možnosti spuštění zaškrtnout volbu 7 - tuším "nevynucovat certifikát"- nevím přesně jak je to nazvané.
Pokud zkusím restart nebo cokoli jiného, vždy mi nabídne pouze reset do továrního nastavení.
Po odinstalaci antiviru vše ok.

Vyzkoušel jsem 3 kusy - stejná situace HW tedy není příčinou

HP Support mi sdělil, že problém má hlášený, ale je to software, takže nebudou nic řešit.

Nemáte někdo tuto zkušenost?
Nepodařilo se to ani našim IT, tak doufám, že mezi židlí a ntb to nebude.

Děkuji Petr

... no rád bych měl tu možnost volby.
A příště mi to klekne na jiném softu? Tak bych předpokládal, že by to mělo jít, když to jde u jiných firem....
Koupil bych jinou značku, ale všechno máme od HP.

Na druhou stranu mám 14 denní lhůtu na vrácení, ale pokud by se to dalo vyřešit, bylo by to zbytečné...

Tie antiviry co tam instalujete su jaka verzia z ktoreho roku?

P.S. to win10 instalovany od vyrobce z win7 to ma byt akoze co? Je tam na tom nejaka nalepka win7 pod baterkou alebo co? Ak ano tak tam dajte Win7. Stejne mate nejake antiviry z roku 2010.

Antiviry jsou aktuální 2016, Win 10 také verze současná.
Servis HP, kde jsem se snažil dobrat důvodu problému mi sdělil, že z Win 7 na Win 10 to často upgadujou už ve výrobě a bývají potíže. Z Win 8 na Win 10 už to bývá ok....
Dowgradovat na Win 7, když kupuji ntb s Win 10 mi nepřijde úplně smysluplné.....

Licence se už nevylepujou.
Nikde ani licenční kód, ten jen načítanej přes základovou desku automaticky - tvrdí opět HP.
Dodané recovery CD je Win 10, předpokládám, že výrobce to prodává jako ntb s licencí Win 10, ovšem opět HP tvrdí, že může jít o firemní předělávku z ntb určeného pro Win 7, který opatřili novým OS. Jak už jsem psal, nejčastěji z Win 7 na Win 10.

Traktoristi jistě umí přeprat systém, oni to nemusí být takový tykve, jak se může z podání zde na poradně někomu jevit, ale ad1) licence je načítaná přes ntb automaticky, musel bych použít jiné Win nebo vybouchat číslo z podpory HP, ale i kdyby a to hlavně ad2) u nového ntb začít tím, že všechno vyndám a začnu reinstalací..... no mám jinou představu o nové věci.

Proto se taky ptám, jestli jste se s tím někdo nesetkal.
Zjevně jde o kombinaci konkrétního modelu s verzí softu, resp. asi úpravou, kterou tam HP cpe.
Samozřejmě Win 10 samy o sobě si antivir nainstalovat nechají. Také většina HP to kousne. Ale pokud i u HP tvrdí, že to je několikátý případ, kdy antivir neprošel, je to asi důkaz, že to je specifický problém něčeho od HP.
Obecný problém by traktoristi odstranili.

HP tvrdí, že může jít o firemní předělávku z ntb určeného pro Win 7, který opatřili novým OS

nepůjde o klasický polofunkční upgrade w7/w8->w10 (pro výrobce příliš pomalý způsob instalace), ale o čistý image od výrobce.
že je notebuk zasraný bloatwarem výrobce a s ním má potom potíž nějaká verze antiviru, to je možné.
hp obšťastňuje instalačky svým nekompatibilním balastem už od dob winnt4.

vzal bych na to ms autoruns a začal hubit.

Tak už vše běží.
Podle podpory Avast tam mohl kolidovat nějaký starý ovladač, který byl z Win 8.
Po aktualizaci všech věcí, které bylo možné aktualizovat se to rozběhlo.
Nicméně balast od HP je opravdu síla.
Na druhou stranu - nejstarší HP památka co od nich mám je asi 10 let starý ntb a bez opravy běží celou dobu, o něco mladší PC také ......
Když jsem loni reklamoval vadný ntb po měsíci provozu, závěr neopravitelný, z HP volali a nabídli výměnu bez doplatku namísto Pentium Core i5 za Core i7. Vím, že to není pro firmu důležité, ale přístup potěšil....