Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smartfon do 300 €

Zdravim...hladam co najvykonnejsi telefon do 3OO eur ,musi to byt android,chcel by som aby mi rozbehol bez problemov hry ako real racing 3,asphalt8 a podobne...zatial mi prisla na um Sony xperia z3...

http://mobilne-telefony.heureka.sk/sony-xperia-z3/

Viete mi este nieco poradit? aj odovodnit vas vyber?,nech mam z coho vyberat..kludne aj starsie vlajkove lode..no max ten rok 2014..predsa aj ta z3 lezi v skalde aj 2 roky... diki moc

Xperia Z3 - na hry ano, ale pozor na kvalitu displeje, jsou ruzne serie a pozor na vyssi poruchovost

LG G3 - ano, malinko vadi vysoke rozliseni

Huawei ne (Kirin), Xperia XA ne (Mediatek)

Pozor! Na hry te nezajima procesor, ale v SoC integrovana grafika a ta je jak v Kirinu, tak v Mediateku slaba, orientuj se na vyssi tridu SoC Qualcomm Snapdragon.

No ja by som najradsej chcel sony, pretože posledne 3 roky som mal len tie..vyhovuje mi nadstavba a mam už aj zalohy pripravene atd (aj ked to je len detail)...

chcel by som obiednat odtial https://shield.sk/Katalog/19/smartfony/1458/sony-x peria-z3-green

pp ine sony alebo niečo proste silny aj ked starsie no kedze viac ako 300 eur niesom ochotny do smartfonu investavovat a ani by som na viac nemal...

ako to myslis stymy rozidielnymy seriamy displeja? davaju viac druhov? a ako spoznam ktory je na tom telefone este pred kupou?...diki

No S5 nieje zly napad...LG sa mi nepaci.....

a čo tak lenovo vibe k5??..ma osem jadro,snapdragon...

Ono ja sa strasne priklanam na z3,ale ak by to lenovo bolo lepsie...no v procesoroch a grafikach sa nevyznam..co vy nato?

doplnenie : prave som aj na Honor 5X narazil...ale tie honory som si vsimol len pred par mesiacmi a nepoznam ich..

ak by to lenovo bolo lepsie

Jak to myslis, jako vykon nebo kvalita provedeni? Protoze na to druhy zapomen, to je Leninovo. :-)

Huawei Honor 5X muze byt, dobrej, ale je to vyssi mainstream, vykonu SGS5 nebo LG G3 ani Xperie Z3 tedy minulych modelu v highendu ve hrach nedosahuje.

No mne ide predovšetkym o vykon telefonu...na hrach asi nalepsie posudis,aspon ja sa tym riadim ze cim lepsi v hrach tym je vykonnejsi...Teraz mam Xperiu SP...2jadro 1,7,1GB RAM,..a mam taky problem ze uz mi novsie verzie apiek ani neutiahne, ked pocuvam hudbu,pritom pozeram stranku cez prehliadac a pride mi na messenger sprava,otvorim hlavicku a v momente mi padnu vsetky 3 aplikacie a zobrazi sa domovska obrazovka..ide mi to na nervy,..tak chcem si kupit preto vykkony telefon..zial len do tych 300 eur...

Vykon ve hrach neni to same jako vykon v aplikacich!

Vykon ve hrach je totiz hodne zavisly na 3D a teda navykonu graficke karty nebo-li v pripade SoC ve smartphonu zavisi na vykonu graficke casti. Vykon v aplikacich je naopak odvisly od vykonu procesorove casti, oboji spolu az tak nesouvisi.

Je snad zrejme, ze mainstreamovy levnejsi SoC bude mit horsi jak procesorovou cast tak i grafickou cast nez highendovy model stejneho vyrobce.

Ovsem v highendovych modelech je situace ruzna, zatimco procesorova cast Exynosu atakuje procesorovou cast Snapdragonu, pouze v nejlepsim soucasnem modelu Snapdragon 820 malinko Qualcomm (vyvojar Snapdragonu) utekl zbytku sveta. Treba i Kirin od Huaweie se v procesorove casti na Qualcomm snazi dotahnout a nemusis se obavat, ze bys mel na jakemkoli lepsim soucasnem procesoru (vyjma lowendu) nedostatek vykonu na bezne cinnosti a to vcetne o krok niz postaveneho Mediateku pod ostatnima vyrobcema.

V graficke casti se ovsem dnes jak Huawei (Kirin), Samsung (Exynos), Mediatek (P10, X10, ...) spolehaji na grafiku Mali primo od materske firmy ARM. Qualcomm si vyviji vlastni graficke jadro Adreno a je o ligu vys.

Takze na hry pokud mozno highend od Qualcommu, zbytek muze byt i Samsung, Huawei nebo Mediatek dle dalsich pozadavku.

tezke rict, kazda aplikace ma jinou potrebu vykonu a pameti, urcite si ale hodne polepsis, Z3 ma SoC Qualcomm Snapdragon 801, coz je porad hodne slusny SoC. Mam S801 na SGS5 a treba tebou zminovany Real Racing 3 bezi jak z praku (naprosto plynule).

Snapdragon 616 je novejsi mainstream, testy si najdes pres Google sam, nebudu te urazet tim, ze bych tu nejake pastoval.

Ja jsem v ruce zadny foun se Snapdragonem 616 nemel, ale podle testu by mel mit nektere novejsi technologie, dokonce vykonejsi CPU, ale slabsi GPU, coz je zrejme, kdyz se podivas do specifikaci a vidis, ze Snapdragon 801 ma graficke jadro Adreno 330, zatimco Snapdragon 616 ma pouze Adreno 405, ktere je v podstate lowend.

Takze zaver je zrejmy, na hry ne.

Silnejsi nez Adreno 330 je Adreno 430, logicky. :-)

Pochop jednotlive stovkove rady jsou serie k novejsim procesorum, takze napriklad Snapdragon 410 je starsi nez Snapdragon 412, ale oba jsou lowend.

U grafickych jader jsou highendova:

Adreno 330 - dva roky stare (Snapdragon 800/801)
Adreno 430 - rok stare (Snapdragon 810)
Adreno 530 - nejnovejsi (Snapdragon 820)

Graficka jadra mainstreamova:

Adreno 320
Adreno 418
Adreno 420
Adreno 510

Graficka jadra lowendova:

Adreno 305
Adreno 306
Adreno 308
Adreno 405
Adreno 505

Proste prvni cislo je spis stari cipu, druha dve cisla oznacuji vykon v danem case, takze treba dva roky stare mainstreamove Adreno 320 je myslim cca skoro stejne jako letosni Adreno 505.
Proste pokud hledas graficky vykon, jestreba mrknout na testy na netu, ale zhruba to poznas dle oznaceni.

Edit: Tich grafickych jader je vic, vypsal jsem jen vytah pro pochopeni, nekdy je rozdil jen treba v nataktovani na urcitou frekvenci a hned je jine cislo. :-)