Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Clonezilla - rozbalení některých souborů ze zálohy

Dobrý den,

zálohoval jsem HDD (kapacita 640 GB) pomocí Clonezilla. Výsledek zálohy je velké množství 4GB sda*.ntfs-ptcl-img.gz.* (aa,ab,...ba,bb,...).
Části se mi podařily sloučit v Total Commanderu na 400GB GZ archiv. Problém je, že obsahem tohoto archivu je 2 TB (!) velký ntfs-ptcl-img soubor, který by byla potíž někam v celku rozbalit.
Není nějaká možnost, jak nahlédnout PŘÍMO na obsah toho souboru, i když je zabalený pomocí GZip?
Nebo existuje nějaký program, který by veškerý obsah dokázal rozbalit nějakým přímým způsobem:
GZ -> soubory
a nikoli:
GZ -> IMG (2 TB velký) -> soubory? (=když bude dělat ten mezikrok, tak ten velký IMG soubor musí nejprve taky někam zapsat)

Vyhradit dejme tomu 500 GB prostoru zvládnu, ale napěchovat někam ten nesmyslně velký IMG soubor by byla větší potíž.

Měli byste nějakou radu? Děkuji.

zálohoval jsem HDD (kapacita 640 GB) ... Problém je, že obsahem tohoto archivu je 2 TB (!) velký soubor

tu pozoruhodnou myšlenku by chtělo nějak zobrazit.

teoreticky se může na disku válet (komprimovaná) záloha jiného 2tb disku.
prakticky si neumím představit člověka, který by toto vědomně cpal do další zálohy k ostatním souborům. můžeš sem dát svoji fotku?

ať už je tam cokoliv, zjevně je záloha 640gb disku do image nepraktická pitomost.
do image se totiž strká jen systém - kvůli bootsektorům, kvůli platné databázi registrů, kvůli snímku aktuálního stavu (snapshot), kvůli číslu disku v bootloaderu.
ale nemají tam co dělat data, ty mají mít vlastní oddíl a jednotlivě je kopíruješ na libovolný terabajtový disk/nasku.

podobné dotazy tu o prázdninách vždycky vynalézají žáci z čvut. že by první?