Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kola na Daewoo Nexia

Zdravím všechny,
omlouvám se za další offtopic, ale potřeboval bych pomoct zjistit, jestli na auto Daewoo Nexia půjdou napasovat disky z Felicie. Potřeboval bych totiž převézt Nexii a ta má bohužel v kopru pneumatiky, takže bych to přesadil na sadu zimních kol, co mám doma (ale ty jsou pro Golf II, nebo pro Felicii).
Jenže na tyto věci su totální amatér, neumím vyčíst údaje, který potřebuju, i když to mám možná na očích.
Kola na Nexii by měly bát teoreticky tady: http://www.alukola.cz/inshop/scripts/set.asp?Level= 695
Ale nevím, co znamená to 5,5J...
Díky za pomoc, určitě tady jsou lidi, co se vyznají v kolech na auta líp, než já.

Zdravím. U kol záleží na třech parametrech - rozměr (např. 185/60 R14), rozteči šroubů/matic a zálisu - tzv. ET. Tato hodnota by měla být stejná (nebo rozmezí) u kol které na auto cpeš. Pokud tam dáš (půjdou-li tam) kola z Golfa, tak dříve něž vyjedeš tak zkus auto propružit a hlavně vytočit kola do rejdů a podívej se pod auto zda tam něco nedrhne. I tak bych jel pomalu stylem "pana Klobouka"... O údaj v technickém průkazu bych strach neměl, v osvědčení o registraci vozidla ("malý" TP) tyto věci zapsané nejsou.

Když někdy vidím co si lidi ("tuneři") jsou schopni narvat na Kadetta (Nexia je Kadett v bleděmodrém, předpokládám že se konstrukcí podvozku lišit příliš nebude) za kola - viděl jsem i nějaká 205/50 R 15 tak myslím že ty 13" (a ještě relativně úzké) zvládne v pohodě ... Nemyslím že se v tom autě bude zároveň stěhovat aby drhnul výfukem o silnici (i když někteří "tuneři" o to zřejmě usilují), takže ten kousek by to unést mohlo v pohodě.
Mimochodem, když jsem zmínil tunery, velmi poučný článek je zde: calibra156.htm když jsem to četl prvně málem jsem smíchy spadl ze židle. Když však takovéhoto "řidiče" (který se obvykle řídí heslem raději být mrtvý než druhý) potkám na silnici tak už mi tak moc do smíchu nebývá...