Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota procesoru

Mám problém s vysokou teplotou procesoru. Na volnoběh ukazuje teplotu 60-70°C. Při zatížení po pár sekundách stoupne přes devadesát. Heatpipe odvádí teplo od procesoru jak má, protože teplota po celé délce odpovídá teplotě procesoru. Při zvedání teploty procesoru se zvedá i teplota heatpipe a vzduchu z ventilátoru. Notebook HP DV5-1120ec procesor Turion X2 RM72. Zkoušel jem tam dát jiný procesor Turion X2 RM76, ale výsledek je stejný.

Ako prve si v tych windows skontroluj ze ci ti nejaky vir nevytazuje naplno CPU.
Ked bude vytazenie CPU na 0%, a bude aktivne Cool&quiet v biose, tak to urcite nebude mat 70stupnov ale len 40.
(P.S. a musia nainstalene spravne ovladace vo Win, AMD chipset cosi mozno aj pre CPU do nejakych starych Win cosi bolo ale mam pocit ze naposledy do WinXP, ale uz neviem zhlavy. Inac nefunguje spravne Cool&Quiet.)

Skontroluj si s CPU-Z ci funguje speedstepping.
P.S. u Win7 by to malo fungovat okamzite po instalacii, extra ovladac pre powernow potreboval len XP, som to teraz googlil.
Je mozne ze tam bol povodne slabsi CPU a chladic je dimenzovany pre neho? Vetrak fuka spravne cez rebra chladica neni to zapchate spinou?
P.S.2. samozrejme moze byt aj vadna doska. Skus speedfan apod alebo v BIOSe ci to nemera aktualne CPU voltage v HW monitoringu.

Stepping píše 1. Jinak na ventilátor jsou přivedeny dvě heatpipe. Jedna je z procesoru a druhá z grafiky a každá má samozřejmě oddělený chladič. Ta z grafiky je v pohodě, tak jsem ji přiškrtil průtok vzduchu asi na polovinu, abych posílit chlazení procesoru.