Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr komponentů do PC

Dobrý den, chystám se, si složit takový multimediální PC a potřeboval bych jenom potvrdit či popřípadě pozměnit následující komponenty, které mám v plánu koupit. Jedná se o:
https://www.alza.cz/gigabyte-b150m-hd3-d4065452.ht m?catid=18853160
https://www.alza.cz/intel-core-i3-6100-d3041124.ht m?catid=18856873
https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr4-2133mhz- cl14-hyperx-fury-black-series-d2357549.htm?catid=1 8
https://www.alza.cz/samsung-nvme-sm951-128gb-d3949 944.htm
https://www.alza.cz/fortron-fsp300-60hcn-d456901.h tm?catid=18849184

Základní deska: GIGABYTE B150M-HD3
Procesor: Intel Core i3-6100
Ram: Kingston 8GB KIT DDR4 2133MHz CL14
HDD: Samsung NVMe SM951 128GB
Zdroj: Fortron FSP250-60HHN 85+

Jedná se mi o to, aby se PC rychle zapnulo, mělo rychlou odezvu a aby zvládalo s přehledem více aplikaci najednou. Mě osobně tam úplně neštymuje ten procesor i3, protože doposud jsem používal jen i5 a i7. Ale zaujal mě výkon toho procesoru a i v hodnocení vypadá schopně. Jaký je váš názor na tento procesor ?

budeme potrebovat vice informaci, jake aplikace budou zaroven bezet

na prohlizece a textove editory desktopove i3ky staci bohate, takove to domaci zvykani

ram je velmi levna, 16 gb by se mohlo hodit, moderni OS a aplikace to maji a budou mit rady

misto super rychleho ssd na papire bych vzal vetsi kapacitu za stejnou cenu, pokud k tomu nvme ssd nemas hodne dobry duvod - standardni sata3 ssd jsou dost rychla skoro ve vsech domacich pouzitich a rozdil poznas tezko, zato 2x-4x vetsi kapacitu znat bude - 128 GB je dosti omezujici

Co se týče kapacity SSD nebo jak tu placku nazvat, budu tam mít pouze operační systém, mapy a muziku. Zbytek se dam bude připojovat v podobě telefonů a flash disků, takže nemám sebemenší důvod používat více než 120 giga. Takže proto jsem se rozhodl vyzkoušet tento SSD, nicméně pokud máte zkušenosti s tím že tento disk stojí za starou belu a 120 giga SSD disk na SATA 3 stojí o 1000 kč méně, poté to možná bude mít smysl se na to vykašlat.

Co se týče aplikací, procesor by měl zvládnout utáhnout prohlížeč, systém (win 10), navigaci, rádio, popřípadě win. media player a podobné aplikace a to i v případě spuštěných všech těchto aplikací najednou by měl vykazovat rychlou odezvu (není čas na čekání :D)

Ram se mi spíš jedná jestli časování CL14 není příliš vysoké a osobně si myslím že vyšší frekvence je zbytečná, protože ji nepodporuje ani základní deska, ani procesor. 16 giga se mi zdá zbytečné moc, mám PC na práci a hry, které jsou mnohonásobně výkonnější než tato sranda a nikdy mě 8 giga ram neomezovaly.

Pokud bych se vrátil ještě k těm procesorům, tak bych chtěl vysvětlit spíš podle čeho vybírat. Mám totiž i5 která je co se týče benchmarku méně výkonná něž i3 kterou mám v plánu koupit. A na tom i5 i ty nejnovější hry jdou v pohodě spustit a vše funguje jak má. Hraje tam roli teda spíš počet jader a vyrovnávací paměti, než-li takty samotných jader ?

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37DY013FP001 303B012JCK012RAF01
// ups, byla chyba v navrhu (pouze jeden RAM modul, ted uz opraveno na dual channel)

zde je navrh

vysvetleni:

RAM je tak levna, ze imo nema cenu na ni setrit. moderni OS a aplikace (treba 64bitovy Chrome) maji RAM velmi radi a stradaji pri nedostatku

to puvodni nvme ssd je pro office PC totalni overkill - ano, na papire vypada lip, ale verte mi, v praxi by byl problem pri beznych cinnostech poznat rozdil. ma smysl do serveru nebo pro diskove narocne operace (rychle stahovani pres uTorrent + virtualni masina)

urcite vzit 256 GB - duvod - OS a programy se jsou schopny rychle nafouknout a 128 GB se vycerpa jak nic. SSDckam navic prospiva aspon 20% volne kapacity pro delsi zivotnost a lepsi performance

MB - ano, daji se najit i levnejsi, ale tahle ma relativne dobrou zvukovku a sitovku a jeste k ni dostanes DOOMa zdarma - pri nezajmu muzes prodat a jeste se ti to vrati

desktopovy multithreaded i3 pro jakekoli neherni multimedialni pouziti staci bohate...

kdyby nahodou casem nestacil graficky vykon integrovaneho GPU v i3, neni problem dokoupit levnou grafickou kartu s TDP do ~100 W