Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia 6101 připojení k PC

Dobrý den, včera jsem si koupil Nokiu 6101 i s kabelem do notebooku (CA-53). Celý den jsem si s tím hrál ,ale neúspěšně. Nepodařilose mi k PC připojit. Nainstaloval jsem si obě verze Nokia siute, ale také bez úspěchu. Mám nainstalovaný OS win10 a na druhém PC win XP. Ani na jednom se mi to nepovedlo. Stále to píše neznámé zařízení-hardware-špatný ovladač vis.příloha. Přitom jsem ovladač aktualizoval a píše to, že ovladač je správný a zařízení pracuje zprávně. Můžete mi nějak poradit? Děkuji Hercik.

Pise to nezname zarizeni (pozadavek popisovace selhal), t.j. nefunguje ti ten kabel, alebo usb na telefone, alebo je tam naprd firmware v telefone, alebo co.

.. dokial ti to nezdetekuje USB popisovac (u HW identifikacie na 3.karte nebude spravne VEN a DEV) tak ani nemusis skusat ovladace, nefunguje HW.

Najprv tam musis strcit kabel ktory funguje, alebo ho deletni zo spravcu a restart, ze ci si ten dementny windows konecne nenajde ovladac spravny (o com pochybujem ptz kabel je vadny podla tej hlasky v spravci).
Zariadeniu sa da ovladac aj priamo vybrat konkretny, v spravci zmacknes aktualizovat ovladac a NE hladat automaticky ale nalistujes mu rozbaleny spravny balik a v nom nejake .inf a .sys
P.S. a pochybujem ze na nejaky kabel z roku 30 pred n.l. bude existovat ovladac pre Win10.
P.S.2. ten obrazok by urcite vyhral aj ako vtip roka, microsoft zas boduje v humore.

Neměl sis stahovat "nějaké" programy (ani netuším, jak ses k nim dostal), ale jen ten jediný správný - Nokia Connectivity Cable Driver (to zelené tlačítko "Download").
A instaluj dle návodu MM - prvně tan existující ovladač odeber (nebo vymaž ten kábl ze správce zařízení), restartuj, připoj a znovu nainstaluj. A nedávej "aktualizovat ovladač", MS hledá jen u sebe a protože tenhle ovladač u sebe nemá, napíše, že je ovladač aktuální.

Tak jsem si stáhnul ten ovladač viz.foto.Otevřel jsem si správce zařízení foto5 a neznámé zařízení foto6.Odinstalovat ovladač nešlo z důvodu, že nebyl nainstalován foto8.Dal jsem aktualizovat a vybrat umístění foto10.Po delší době byla instalace zrušena foto průvodce. Tak nevím zda je chyba v kabelu, nebo v telefonu. Půjdu s tím do opravny,snad zjistí příčinu.Díky

Tak jsem si stáhnul ten ovladač ...

Nestáhl. Stáhl sis nějakou breberku (downloader - možná nějaký spyware či backdoor?): zTsF.
Až si stáhneš ten ovladač, bude Ti to fachčit. Ale ještě předtím bych na Tvým místě projel PC programy AdwCleaner a MBAM v nouzáku. Vše, co najdou, smaž. Ale pokud si budeš dál dobrovolně stahovat viry a spywary, pomůže to jen na krátkou dobu ...

Tak nevím, asi je neco včudu. Všechno jsem odinstaloval,vyčistil CCleanerem, nainstaloval a restartoval. Připojil kabel pak mobil a zase to samé viz.foto. Tak jsem zkusil nainstalovat ovladač, vyhledal mu cestu až k programu files k nokia a nainstalovanému programu a stále nic.Vis.foto.

Vykašli sa ty na rôzne ovládače. Pokiaľ chceš sa pripojiť k mobilu - v nastaveniach mobilu si nájdi Pripojenie (alebo tomu podobné) a tam by malo byť USB pripojenie - a vtedy sa pripojí - OS totiž nebude brať mobil ako neznáme zariadenie, ale ako klasické USB úložisko (fleška) - dokonca obe úložiská v telefóne (ak má SD kartu + internú flash) nájde.
Takto sa bežne dostanem do LG, Samsungu, Nokie.... len cez nastavenie USB pripojenie - aktivovať.

ovládač pre dku-2 alias ca-53 musí byť inštalovaný ešte pred pripojením telefonu k pc a musí to byť ovládač presne ku káblu dku-2/ca-53 a v systéme musí byť vytvorený virtuálny com port,vyhradený výlučne pre tento kábel na komunikáciu s telefonom,nokia suite ovládače pre dku-2/ca-53 neobsahuje,preto tento ovládač musí byť inštalovaný solo a ako prvý,pred prvým pripojením telefonu k pc/nb................možno sa mýlim,ale tušim win10 už nepodporuje takéto záležitosti,ako vytvorenie funkčného virtuálneho COM portu ,takže tam to možno bude trošku problém.....