Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil-oprava či nový?

Zdravím,
včera při procházce se psem se mi mobil praštil o zem, dobytek jeden.
Dneska jsem zjišťoval kolik by stála taková výměna displeje, no trochu jsem se zarazil.
Jedná se o Lg Nexus 4. Jeden servis chtěl 4k, místní 3k.
Obraz normálně fičí, plocha se pohybuje, ale na dotek nereaguje.
Proto žádám o radu, jestli do té ceny kolem 5k seženu nějakou lepší náhradu, či dát do opravy,
případně si myslím, že je to risk, opravovat tak starý mobil- nikdy nevíš kdy se něco "pojebe".
Servisák trval na tom, že lepší telefon do této cenovky neseženu, nevím.
Nexus jsem měl od jeho vydání a byl jsem s ním nadmíru spokojen, od té doby jsem mobilní trh nějak hodil stranou.
Proto bych byl rád za jakoukoliv radu, WP nechci- nevyhovuje mi prostředí, nelíbí se, hnusí.. díky.
Díval jsem se na P8 lite, no nevím.

4 roky starej smartphone? vyhodit, koupit novej.

Blby ale vyvoj jde fakt rychle.

Stejne bys mel zvazit, jestli pri prilezitosti konecne moznosti poridit novy lepsi mobil nejit do neceho okolo 7-8K, cimz by sis vyrazne polepsil. Ale za 5K asi neco co ten LG Nexus 4 nahradi udelas taky.

Jinak ale ty 3K za novej displej jsou normalni cena, levneji jedine nakup odnekud z ciny a vlastni invence, ktera muze a nemusi dopadnout dobre. Je tezky rict, jestli mas nebo nemas nechat vymenit displej i za ty 3K, porad je to levnejsi reseni nez novej mobil, musis se sam rozhodnout.

Nechám si to proležet v hlavě, ale stále mi vrtá hlavou či nezkusit třeba čínu.
Xiaomi redmi 3 nevypadá špatně.. až na to lte
Pak mám v hledáčku huawei P8 lite / honor 5x , od lenova P80 / K80...
Problém je, že s žádnou z vyjmenovaných značek nemám zkušenosti.
Za 7k už jsem uvažoval dokonce o iphone 5s, tolik zase se mi dávat nechce.

Huawei P8 lite
Huawei Honor 5X
Huawei Honor 7 lite

urcite muze byt v te cenovce okolo 5K moc nic lepsiho nepotkas, jedine si dej pozor u Huaweie moc nefunguje root, customROM a proste takovyto hrani si s telefonem, predevsim ty s procesory Kirin jsou po teto strance spatne, uzavrene ovladace, takze s tim moc nejde delat, jestli mas zajem o tyhle veci, tak urcite si pozjistuj dopredu a spis se zamer na Snapdragony.

S tím jsem smířený, zítra si je jdu osahat, ať vím, do čeho jdu.
Když jsem kupoval nexus tak jsem se rozhodoval ještě s nějakým modelem od sony.., no chytl jsem je oba do ruk a zkoušel plynulost.
Asi po minutě jsem měl jasno.
Doufám že po 4 letech ten vývoj k něčemu byl a nebudu zítra na ty rozhraní zírat a ještě odejdu s prázdnou.

To zase pozor v obchodech dostavaj naloženo docela hodně. V showroomu alze je tam naistalovano mnoho kravin a zaseky tam jde vidět. Třeba i na LG G3 a myslim, ze i G4
Jsou vidět drobne zaseky při projiždění plochy, to nedělá hezkej dojem ještě ke všemu tam stojí ten týpek od LG, ktery stim nic nedělá. To samé jsem viděl u Huaweie.

Jak psal tazatel, mu jde o porovnani jednotlivych telefonu, jenze porovnani muzes udelat jen kdyz mas tovarni nastaveni u obou nebo maji oba nainstalovanu stejnou sadu aplikaci, jinak to nedava smysl.
Pak je to samozrejme od prodejce, jak se o predvadeci model stara. Clovek tak muze nabyt dojmu, ze jeden model je lepsi nez druhy a pritom to muze byt presne opacne.
Android je proste ve vychozim stavu zasekana platforma a to se jen tak nezmeni, jedno ktery telefon mas. Plyne to z principu fungovani Androidu, ale nic lepsiho stejne neni, tak nevim, jestli ma cenu to resit.

Ale to prave neni pravda.

Nektere aplikace skutecne neumi korektne pracovat s pametovou kartou, ale spis proto, ze je programovalo prase, takovym aplikacim se lepe vyhnout, ne vzdy to jde. Na pametovku nejdou dat aplikace od nichz pouzivame Widgety, to je omezeni Androidu. Do teto chvile si rozumime.

Ovsem zaseky na pametovce jsou blbost. Copak mas na pocitaci na SSD (obdoba pametovky) nejake zaseky? Vzdyt si vsichni libujeme, ze konecne neco rychleho nahradilo pevne disky a ani u tech 7200ot. a vic disku se zaseky nekonaly.
Rychlost prenosu mezi systemem a sd-slotem je dostatecna, samozrejme je to o neco horsi nez integrovana pamet, ale ty to nikdy nepoznas. Druhou podminkou je samozrejme kvalitni rychla znackova pametovka, ja pouzivam minimalne Transcend UHS-I nebo SanDisk UHS-I, coz je dobry pomer mezi rychlosti a cenou. Pak jsou samozrejme i dvakrat drazsi pametovky, ale take znatelne rychlejsi.
Pokud si nekdo koupi v Tesku noname pametovku za pade, tak se nemuze divit, ze se mu to seka, ale za to nemuze pametovka, za to muze prilisna setrnost uzivatele.