Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak v html přinutit posuvník na pozici aktivního seznamu ?

Zdravím, můžu nějak v html přinutit aktivní seznam <li> aby se zobrazil taky i na pozici na stránce ? mám v css nastavený overflow aby se zobrazil posuvník toho <ul> když bude delší seznam než stránka, ale po vybrání dalšího <li> které je mimo stránku se načte vždy posuník nahoře, ne tam kde je aktivní <li>. Poradí někdo ? Děkuji.

Mám to jen lokálně, nic méně pokusím se o lepší popis.
- Mám div s pevnou výškou 200px
- Uvnitř toho div-u je seznam ul

<div>
 <ul>
  <li>1</li>
  <li>2</li>
  <li>3</li>
  <li>4</li>
  <li class="active">5</li>
  <li>6</li>
 </ul>
</div>

- Do toho div-u se vleze cca 100 položek, když tam bude položek víc, zobrazí se posuvník pouze pro ten seznam (ne celé stránky)
- Pokud bude položka active do 100 řádků, bude vše ok
- Pokud bude položka active na řádku > 100, měl by být posuvník posunutý aby byla vidět active položka v seznamu, ale není, posuvník je vždy po načtení nové stránky nebo při F5 vždy zcela nahoře.

Snad to je lépe k pochopení.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<style>
body {
    width: 5000px;
}
</style>
</head>
<body>

<p>Click the button to scroll the document window to 500 pixels horizontally.</p>

<button onclick="scrollWin()">Click me to scroll horizontally!</button><br><br>

<script>
function scrollWin() {
    window.scrollTo(500, 0);
}
</script>

</body>
</html>

no nevím či chce tohle.