Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguju sluchadla

Ahojte, hldala som už vsade na internete a nikde som to nenasla.. doteraz fungovalo všetko dnes som pripojila sluchadla do ntb a vobec nefungujú... prehráva mi zvuk z reproduktorov v ntb.. problem nie je v sluchadlách lebo po pripojení na mobil funguju.. dakujem za každú radu

Příčiny mohou být dvě: buď něco pokazilo ovladače zvukové karty (třeba nějaká aktualizace Windows), nebo prostě odešla ta dírka na sluchátka :) V prvním případě by měla pomoct odinstalace a nová instalace ovladačů zvukové karty - v druhém případě jedině servis. Malá možnost ještě je, že se dírka na sluchátka něčím zanesla - vatičkou na párátku a lihem můžeš zkusit vyčistit, ale nejdřív bych zkusil ty ovladače. Sázel bych ale na to, že konektor je prostě kaput.

Prakticky sdílím tvůj názor - bud chyba v driverech, nebo fyzická ve zdířce. Nejsem si jistý, že v případě chyby zdířky bych běžel do servisu a platit za práci, kdy ti řeknou, že je to napevno v základní desce - pak výměna je risk, že se to zle připájí, nebo výměna celé desky - bych si asi pořídil za pár drobných externí zvukovku do usb, doinstaloval ovladače a víc to neřešil. 8-)

No tak já už to zažil - ovladače prostě nedetekují sluchátka - je to menší šance, než, že je konektor v čudu, ale za pokus to stojí. Podle dotazu jsem to nejdřív pochopil tak, že sluchátka předtím fungovala, ale díky tvé připomínce jsem si uvědomil, že pokud se sluchátka dají připojit k mobilu, tak budou mít asi 3 pásmový jack - ten klidně předtím mohl v notebooku fungovat a teď už ne, protože zdířka se "vyčochtala" a jack už nesedne tak, aby se trefil na správné konektory - ale sluchátka by i tak měla hrát aspoň "napůl" :)