Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno FTP

Dobry den,
uz delsi dobu se snazim rozjet ftp a zatim bez uspechu :(
info: mam dve pc za routrem, verejnou ip, pouzivam cerberus FTP server 2,4, pro pripojeni pouzivam Total commander, router D-link 584T
Normalka si vytvorim ftp ale nejde se mi connectnout odnekud jinud nez ze site :(
V crberusu mi ukazuje ze ftp je na 10.0.0.2 takze si na routeru nastavim DMZ na 10.0.0.2 ale stejne mi to nejde muze nekdo pomoci? :(
Predem dekuju za vsechny napady

tady jsme skoncili:

[ftpln7.jpg]
ftp server cerberus -

V crberusu mi ukazuje ze ftp je na 10.0.0.2

port forward v routeru na porty 20 21 byl (tcp i udp),doufejme ze na spravnou ip adresu (192.168.0.0 - 192.168.255.255)
ip aktivni - jinde funguje
firewall neni

takze si na routeru nastavim DMZ na 10.0.0.2

dmz zapla vypla (dmz se musi zapnout na ip v siti ne na tudle)

tak ted jsem vydoloval neco na netu

no jde o to že musíš v D-linku nastavit NATování(na rozdíl od shit sagemu který běhá jako bridge(jako téměř všechny USB modemy)zatímco ten d-link je router takže WAN adresu nepředává)....přesný postup najdeš v manuálu

takze natovani mame - ted zagooglit skrz adresu

ctu manual - ty uz mas predefinovany pravidla - nastav ty

Category
(Kategorie)
Available Rules (Dostupná pravidla)
Servers
(Servery)
Web, FTP, Telnet, DNS, LDAP, NNTP, SMTP, POP 2, POP 3, IMAP, IRC, Lotus a
Remotely Possible.

Pro nakonfigurování nového pravidla přesměrování portů pro některé z předdefinovaných pravidel
postupujte podle těchto kroků:
1. Z menu Connection vyberte WAN připojení, které chcete použít pro nové pravidlo.
2. Z menu LAN IP vyberte dostupnou klientskou IP adresu nebo vytvořte novou IP adresu kliknutím
na tlačítko New IP. Tím se vyvolá okno LAN Clients (viz další část).
3. V bloku Category vyberte kategorii vytvářeného pravidla. V seznamu Available Rules se zobrazí
dostupná pravidla vybrané kategorie.
4. Vyberte dostupné pravidlo, které chcete uplatnit.
5. Klikněte na tlačítko Add>, aby se pravidlo umístilo do seznamu Applied Rules, obsahujícího
pravidla pro přesměrování portů, která jsou aktivně používána pro klienta.
Dostupná pravidla lze uplatnit pro IP adresu jednoho klienta. To znamená, že pravidlo nelze použít pro
více IP adres v LAN.

viz http://shop.radiokomunikace.cz/db/files/g56_DSL_584 Tmanual_cz.pdf

hmm jak to rict to xxx je cislo cos uvadel vyse (vcera) tam se pripojuju
---

Stav: Připojuji se k 85.71.65.xxx ...
Stav: Připojeno k 85.71.65.xxx. Čekám na uvítací zprávu...
Odpověď: 220-Cerberus FTP Server Personal Edition
Odpověď: 220-UNREGISTERED
Odpověď: 220-Wel come to Cerberus FTP Server
Odpověď: 220 Created by Grant Averett
Příkaz: USER anonymous
Odpověď: 331 User anonymous, password please
Příkaz: PASS ************
Odpověď: 530 Not logged in. Username/password incorrect, user disabled, or user logged in too many times
Chyba: Nelze se připojit!

vzdycky to napise ze se TEST lognul ale pak napise ¨Timeout while waiting for connection
unable to accept passive connection
425 Unable to open the data connection
The connection was closed by the remote socket
Takze to vlastne jeste furt nefunguje :(