Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC ignoruje RAM paměti stejných hodnot

Zdravím,
do základové desky jsem připojil RAM paměti, 2 moduly 512MB a 2 moduly 1GB. RAM paměti jsou stejné značky a ve všech hodnotách až na velikost se shodují, ale Windows mi ve výsledku zobrazí jen 2GB. Paměti jsou zapojené 512ky ve stejně barevných slotech a 1GB také. Někdo nějaký tip, kde by mohl být zakopaný pes?

Manuál jsem četl, tam je jen taková ta klasika, že se mají paměti zacvaknout. Víc jsem nikde nenašel, základovka je gigabyte 945p-s3 socket 775. Mám dojem, že jsem vyzkoušel možnosti, jak lze zapojit a samo o sobě fungují jak 2xGB, tak 2X521MB, ale dohromady prostě ne.