BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Prečítaj si manuál k základnej doske, alebo si vyhľadaj potrebné info o zapojení a podpore rôznych kombinácii RAM v Tvojej "neznámej" základnej doske.
Manuál jsem četl, tam je jen taková ta klasika, že se mají paměti zacvaknout. Víc jsem nikde nenašel, základovka je gigabyte 945p-s3 socket 775. Mám dojem, že jsem vyzkoušel možnosti, jak lze zapojit a samo o sobě fungují jak 2xGB, tak 2X521MB, ale dohromady prostě ne.
nie vo windose, ale v biose hľadaj aké moduly sú detekované.. a tam nájdeš aj prípadné režimy zapojenia modulov, rôzne dual channely a pod
V biosu moc možností nemám, našel jsem tam jen nastavení společné frekvence.
Jedna z mnoha možností je ta, že některá RAM je blbě zasunutá. V CPU-Z uvidíš, které moduly ve kterých slotech to vůbec detekuje. Podívat se do manuálu pochopitelně taky neuškodí.
Předpokládám, že pokud mi software ve Win nalezne informace o všech RAM, tak jsou zapojené.