Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komplet vypínání PC na noc

Zdravim. Myslíte, že vypínání PC se zásuvky na noc je k něčemu dobrý? Já ho teda nevypínam (mam přepěťovou ochranu), ale kamarád ho na noc vypíná. Má to nějakou výhodu (kromě spotřeby elektriky)?

Pokud vypneš PC ze sítě zcela se odpojí, přestanou pracovat vnitřní komponenty atd. Třeba TV karta tam mi svítí furt LED i když je PC vypnutý. Po odpojení samozřejmě zhasne. Možná se zkracuje životnost baterky atd.
Vypínat PC z elektriky by mě nikdy nenapadlo, ostatně kdysi se to tak u AT dělalo, nyní ne. Myslíte, že by vymysleli ATX proto, aby byl horší?
Jinak jsem zastánce názoru, že počítač by měl jet nepřetržitě, tudíž osobně často nechávám PC zapnutý i přes noc. hluk z něj mi nevadí, a důvody pro vypnutí moc nevidím, snad jen že se šetří ventilátory. U disků to je sporné.
Přes noc může chodit pošta, ICQ zprávy a podobně.