Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nemuže nastartovat - po Glary Utilities

Dobrý den.
Nainstaloval jsem si na netbook Acer aspire one program pro údržbu Glary utilities. Spustil jsem jednoklikovou údržbu, která mi našla oproti scanu skrze Advanced System Care 9 více problému, včetnľ chyby na hard discu. Program všechny chyby i automaticky opravil. Následně jsem ještě přes startup managera zakázal většinu programu pro update software, ponechal jsem samozřejmě programy od harwaru, tzn. všechny Windowsovské, Intel, Acer a podobné aplikace. Po restartu mi počítač jede okolo tří vteřiny a následně se vypne, ať už udělám cokoliv. Jsem schopen se dostat do BIOSu, ale jakmile se tam dostanu počítač se hned vypne, stejně jako když neudělám nic a nechám ho normálně startovat. Počítač fungoval bez problému, až do použití Glary Utilities. Mohli byste mi prosím poradit co mám s tímto problémem udělat?
Děkuji předem za odpověď. S pozdravem. Tomáš.

instaluješ tam samý trus. je to jen placebo a jak vidíš i rozdrbávač systému.
-> nová instalace windows, máš měsíc prázdnin času.
na kontrolu disku jsou seriózní programy, ne ten tvůj odpad.

můžeš to odinstalovat v nouzovém režimu, ale rozjebaný systém nemá cenu resuscitovat.

To je hloupost. Glary Utilities rozhodně není placebo. Je ta shrnuta na jedné stránce řada funkcí samotného OS, dál další funkce a vychytávky. Je ovšem třeba je užívat citlivě, nejlépe s poradou někoho, kdo ví, jak GU nastavit.
Lední brtník navíc užívá typické argumentační fauly ("tvůj odpad"), aniž by řekl, co jsou ty jeho "seriózní programy".

Ale s GU je potrebné vedieť pracovať! Vedieť, čo ktorá funkcia vykoná, aké sú dôsledky. Obyčajný BFU len kliká a kliká a výsledok? Nefunkčný OS, ktorý sa zachráni jedine ČISTOU inštaláciou.
Platilo, platí a bude platiť - pokiaľ to FUNGUJE - NEHRAB sa v tom!

Nainstaloval jsem ... Glary utilities. Spustil jsem ... oproti scanu skrze Advanced System Care 9

Dal jsem necetl. Reinstalace Windows a pokud nejsi fanousek do neustalych reinstalu Windows, tak priste ani jeden rozdrbavac systemu neinstaluj!

Mas tam predpokladam vstavanu obnovu Windows na vyrobny stav, tak to pripadne skus obnovit, a potom len normalne v ovl.panely - programy odinstaluj programy ktore nechces (ak su tam nejake pre updaty a blbosti od aceru), neinstaluj tam nikdy ziadne tuneup ani nic na "udrzbu". PC nepotrebuje ziadnu "udrzbu", to neni ani odkvap ani vodovodny kohutik, bajty na disku sa nezapchavaju ani nezosuchavaju ani neopotrebovavaju.

P.S. dufam ze data mas zalohovane, ptz factory obnova Win zmaze vsetko.

Inac tak jak to popisujes je to najskor HW problem, a nejake utilities s tym nemaju nic spolocne. Ak je pravda ze sa do BIOSu dostanes, a potom sa to vypne. Videl si ten bios aspon na pol sekundy? Ak ne, tak si sa do biosu nedostal.
Skus preistotu vybrat nabijacku aj baterku na minutu, alebo hladat naspodku dierku pre reset EC.

Děkuji moc za všechny odpovědi. Nevím proč, ale po vyndání a opětovném zandání baterie do netbooku to nastartuje, ale při normálním spuštění se po chvíli objeví černá obrazovka, a při nouzovém režimu se to dostane po Načteno: windows/system32/Drivers/aswRvrt.sys., a pak se začne ve vrchní části obrazovky objevovat nějaký šum... do BIOSu už jsem tedy schopen se dostat, ale stále nemohu nastartovat, není nľco, co by mi alespoň v tomto bodě mohlo pomoct to nahodit zpátky?
Děkuji předem za odpovědi.

neinstaluj Glary Utilities ani podobne, pokud chces osvedceny program na udrzbu systemu (podle nekterych neni nutna, coz maji pravdu, ale samocistici schopnosti OS a spatne nastavenych/napsanych programu mohou selhat a na disku mohou zustat zbytecne soubory, coz je proste fakt), tak nainstaluj bezplatny CCleaner a pouzivej ho s rozmyslem

Mam pocitac s Windows 10 jeden rok, zadnou cistici utilitu ani Ccleaner tam nemam a stale bezi bez sekani jako na zacatku.

Mam starsi pocitac s Windows 7 sest let, zadnou cistici utilitu ani Ccleaner tam nemam a stale bezi bez sekani jako na zacatku.

Mam stary dnes uz temer nepouzivany pocitac s Windows XP pres deset let, zadnou cistici utilitu ani Ccleaner tam nemam a stale bezi jako na zacatku, zaseky zpusobuji leda programy na ktere uz vykonostne nema.

Ne, zadna cistici utilita neni potreba respektive vsechny jsou nezadouci a mohou v pripade neodborneho zasahu leda uskodit, pomoct to nemuze nikdy.

Právě CC jsem opustil kvůli jeho nevhodné marketingové politice. A přešel na GU, citlivě ji nastavil - a žádný problém. Ono je to totiž individuální: zálkeží na HW, SW i na uživateli a jeho zkušenostech. Neboli: buďme opatrní v hodnocení.

Dobrá. Děkuji opět za odpovědi. Instalačka Windows je na HDD, lze to spustit nějak z BIOSu nebo je nutné si pořídit instalační flash disc s Windows? A je v tomto případě nutné si kupovat novou licenci nebo je možné si takto přeinstalovat pôvodní licenci, takže nemusím novou kupovat. Vím, že se zřejmě jedná o banální otázku, ale nemám s tímto moc zkušenosti. Také bych se chtěl zeptat, známý mi říkal, že při konfiguraci mého netbooku (Intel Atom 1,5 GHz, 2 Gb RAM) bude zřejmě lepší neinstalovat Windows ale Ubuntu, které je zdarma. Je to opravdu lepší, co se týče rychlosti spouštění systému programu atp. a je to pak kompatibilní bez problemu s windowsackymi programy? Jsem v tomto ohledu laik a nemám s Ubuntu ani s tím jak je to s licencí Windows při přeinstalaci žádné zkušenosti zkušenosti, tak budu rád za každou odpověď.
Děkuji předem za odpovědi.

daj to spravit niekomu kto vie co robi. Alebo to odnes do servisu kde ti to spravia.
Preco do toho lezes, ked -ako sam pises- nic o tom nevies? Pripada ti tento postup normalny?
A nie poradna ta nebude nic ucit, nieje tu na to. Pretoze toto je obsiahla problematika. Sa ocakava ze uzivatel ma nejake vedomosti.

Nebudem tu opakovat co uz bolo davno popisane na polovici internetu ohladom licencovania win10. Kompletne info si vygoogli. Podstatne je, ze nepotrebujes novu licenciu.
Tvoj cpu je sracka, to je pravda, zalezi od toho ci ti tam ten win10 bezal nejak pouzitelne. Ak ano, ubuntu nepotrebujes. V ubuntu by si bol so svojou nevedomostou v prdeli uz uplne a pri spustani windows programov duplom....skoda reci. 2GB RAM je dnes malo pomaly aj na kancelariu, do buducna budes muset upgradovat, alebo celu tu parodu na ntb vyhodit a kupit daco normalne s normalnym vykonom.

Instalacku z disku nespustis, musis ju nabootovat, ci z usb ci z dvd to je fuk.
Znova opakujem - vies co su ovladace a mas ich potahane? Inac sa do toho duplom nepustaj, lebo budes plakat.

Děkuji za odpovědi. Já mám nějaké zkušenosti s reinstalací Windows, Live USB atd. Primárně jsem zde hledal odpověď na neustálé vypínání notebooku, a pak jelikož jsem předpokládal, že zde jsou odborníci, tak jsem se chtěl zeptat, zdali by nebylo možné počítat nějak nastartovat do jeho puvodni podoby. Kdyz to tedy nejde, tak nyni, kdyz uz jsem v BIOSu a pocitac se nevypina, si poradim, a system preinstaluji s ovladaci pro dany typ zarizeni. Chtel jsem se jen v posledni dotazu zeptat jak je to s preinstalaci a hlavne licenci OEM verze a srovnání Windows (7) s Ubuntu, co se týče rychlosti systému a kompatibility programu. Počítač mám pouze na prohlížení internetu, pouštění videí a hudby, hry bych si na takovéto konfiguraci hrát nedovolil. Chtěl jsem jen poradit a ne tady nikoho naštvat. Sám jsem si měnil v PC RAM z 1 GB na 2 GB, a zkušenosti s reinstalací systému a potřebou vhodných ovladaču pro dany typ notebooku také mám, takže nejsem až tak úplný začátečník, jen jsem předpokládal, že jsou zde odborníci, kteří se v dané problematice orientují jako ryby ve vodě, tzn. mnohem lépe, než běžný uživatel neboli laik, proto jsem to takto napsal.
Děkuji za odpovědi. Nyní již problém dořeším snad v brzké době sám. Nasheldanou.

naskle. "která mi našla oproti scanu skrze Advanced System Care 9 více problému, včetnľ chyby na hard discu." našlo ti to maximálně systémovou hlášku- ta se nemaže, ta se zkoumá. logicky uvažuj: prasečí program nemůže odstranit fyzickou chybu hdd a nemůže opravit komunikaci systému s hw. modli se, aby byl jen dojebaný systém.

tak jsem se chtěl zeptat, zdali by nebylo možné počítat nějak nastartovat do jeho puvodni podoby.

preinstalujes windows ako som popisal, pripadne pouzijes recovery, ak ho na disku od vyrobcu ntb mas.

Chtel jsem se jen v posledni dotazu zeptat jak je to s preinstalaci a hlavne licenci OEM verze a srovnání Windows (7) s Ubuntu, co se týče rychlosti systému a kompatibility programu.

ubuntu vobec neries, ak ti windows ide dobre a vyhovuje ti. Ano, ma to plochu a ikonky..no v pripade proboemov budes v prdeli, pretoze je tam ina organizacia disku, ine filesystemy a z toho vyplyvajuce problemy, kopa veci sa robi cez prik. riadok, znalost anglictiny nutna. Aj to malo co vies o rieseni problemov na windows by ti bolo nanic. Preto som pisal ze ked mozes, neries ubuntu ci iny linux.

Chtěl jsem jen poradit a ne tady nikoho naštvat.

nikoho si nenastval. Len ti tu piseme pravdive veci. Vela ludi to bohuzial chape ako utok na svoju osobu pretoze to nezabalime do nejakej peknej omacky aby sa im to dobre pocuvalo. To ale neni tvoj pripad.

Ze niesi uplny laik si mal napisat hned na zaciatku, nie len tak medzi recou. Hned by sme vedeli co ti napisat a dockal by si sa rady rychlejsie.