Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosim experta na VPN (OpenVPN)

Zdravím, potrebujem poradiť s nastavením VPN.
Kúpil som router ASUS RT-AC66U a chcem na ňom rozchodiť VPN aby som mohol na Slovenský internet z Anglicka.
V routri som nastavil OpenVPN, nastavil heslo a exportoval klientský súbor.
Statickú verejnú IP mám ale je forwardovaná a tak router vidí len 10.xx adresu.
Toto som obišiel editovaním klientskeho súboru (client.ovpn) prepísaním adresy 10.xx na 84.xx(skutočná verejná).

Stiahol som klienta OpenVPN a vložil tak klientský súbor.
K pripojeniu dôjde v poriadku (potvrdené v nastavení routru - je tam vidieť pripojenie).
VPN (OpenVPN) kanál tedy je vytvorený.
Problém je , že na internet sa cezeň nedostanem. Internetové pripojenie na klientovi ide stále cez pôvodné pripojenie internetu.

A teraz otázka:" Ako sa propojím na internet cez ten server VPN? "
Čo kde ešte nastaviť aby klient mohol na internet cez pripojenie servera VPN ?

Ďakujem za prípadnú pomoc.
Chocholoušek už vážne stojí za dverami.:-D

v openvpn.ovpn je aj taketo nieco, snad to je to, co hladas:

# If redirect-gateway is enabled, the client will redirect it's
# default network gateway through the VPN.
# It means the VPN connection will firstly connect to the VPN Server
# and then to the internet.
# (Please refer to the manual of OpenVPN for more information.)

#redirect-gateway def1

jak píše Palos - buď redirect GW, což ale v modernějších OS moc dobře nefunguje, většinou to musíš běhat s elevovanými privilegii apod., nebo si udělej rovnou ručně novou výchozí bránu pomocí příkazu route

route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 IP_Brány metric 1

A nedalo by sa to ešte viac polopate?
IP adresa VPN rozhraní serveru je čo? Tá verejná IP na ktorej by mal fungovať router?
A na ktorom počítači sa to má zadať? Na tom kde mám pripojený router káblom, alebo na tom z ktorého sa budem pripájať cez OpenVPN klienta.
Zadať to cez príkazový riadok? Najlepšie hotový príkaz keby bol. :-)

Obávam sa že vrchol mojich vedomostí je pingnuť niečo a v routri nastaviť portforward.
Vážne sorry za moje blbé otázky.