Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi-router

Ahoj, poprosil bych o tip na kvalitní wifi router (mašinka co umí všechno). Připojeno bude na 30Mbit wifi příjem, Rodinný dvoupatrový domek. Požadavkem je, aby měl usb (nejlépe 3.0),které si poradí s externím Hdd o velikostu 1tb (hdd je napájen jen z usb) a dokáže bez lagu přehrávat fullHD film na chytré televizi. Cenová relace moc nerozhoduje, čím levnější, tím lepší, prostě ideální poměr cena/výkon.
Moc děkuji :)

takže jsi líný s tplinkem vyzkoušet, jak vypadá pokrytí 2-patrového baráku ve tvých konkrétních podmínkách.
a od internetové poradny čekáš co přesně?

ten router má tak trochu routovat, steamovat wifi přes strop a připojovat další klienty a zbylou maximální rychlostí si má hrát přes usb na nasku pro domácí uživatele?
krám na to jsi měl, mohl jsi dělat pokusy.

už aby bylo září.

Jde o to,ze muj tplink nema usb kde bych dal ten hdd, takze tedkom musim hdd pichat primo do tv,coz je naprd a rad bych mel hdd v routeru aby do nej mohli vsichni pristupovat. Wifi v tv chytam, youtube tam prehraji i na fullhd.
Ano cekam tedy, ze mi presne takovy kram jaky popisujete doporucite ☺.

dnešní ac routery mají samozřejmě výkonnější procesory než včerejší enkové verze.

usb u starých routerů bylo tragickou záležitostí, sériová komunikace s prioritou maňana.
za použitelný síťový disk pokládám nasku, usb v routeru beru jako nouzové řešení.
ne úplně levný wdr4300 (ac1750) má "jen" 2x usb 2.0
u nových tplinků mají marketingové grafy pro usb - v menu se dá vybrat usb3.
těžko říct, jak je to reálné, když ten router bude dělat i něco jiného kromě obsluhy usb, proto bych ani nad modře natřeným konektorem nejásal.
spíš nárůst ceny za modely s pochybným usb3 znovu vrací otázku, jestli by tam radši neměla být naska - a to je tplink spíš levnější výrobce.

nevím, jestli smallnetbuilder.com testoval throughput i těchto doplňkových ozdob, můžeš zkusit hledat.