Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart počítače

Mám 1 rok počítač Intel Celeron 2.8/256 RAM/32 integ.grafika,op.systém Windows 2000SP4 a počítač se samovolně restartuje,pravidelně při připojení k internetu i po krátké době po zapnutí.Někdy to neudělá za celý týden,někdy 2* za tři dn atd.
Nevím,kde hledat příčinu...

spadne ti/restartuje se po bluescreenu? - to je spíš hw závada. umí tvůj bios monitorovat teploty? pak si nainstaluj i sw sledovátko, nebo třeba ze slunečnice stáhni everest

zůstal ti nějaký záznam v eventlogu? tento pc - pravým myšem spravovat - události, nebo z příkazového řádku: eventvwr.exe

používáš firewall? máš alespoň nejkritičtější záplaty systému? cs a cs

máš něco zásadního proti firewallu? pokud zná někdo tvoje správcovské heslo, může se bavit příkazem shutdown.
jsi uživatel automatického instalátoru spyware (msie)? pro takové lidi je firewall + antivir + antispyware povinností.
z domácího pc chodím na net pod omezeným účtem, ale přiznávám že v win2000 je to dost otravné.

edit: k tomu systému jen 256mb ram? bylo to tak už koupené nebo je ta ramka zděděná odjinud? zkus otestovat memtestem.
edit asi po desáté: pokud nedojde k žádnému ukončování, ale k tvrdému restartu, čeká tě postupná výměna a zkoušení všech dílů :(

Děkuji za odpovědi,tento počítač je zakoupený ve společnosti Electroword a je ještě 1 rok v záruce,každé přidání komponentu stojí asi 300Kč+cesta pro mě asi 30KM tak jsem to zatím nechtěl
odblombovávat a nevím jestli to má cenu reklamovat a co do reklamace uvést.U druhého počítače mi při nefunk.sítovce nestihli
do měsíce problém vyřešit tak mi dali nový,ale musel jsem měsíc čekat a byl jsem v té době bez počítače a internetu a to tejď nechci,než budu mít rozumnou náhradu...