Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI II

Dobrý den

dostali jsme router, máme jméno + máme heslo, ale internet NEJDE. Internet router vysílá, zařízení se na něj připojí, ale data nejdou ...

kde může být chyba.

Ten router byl spolu s kabelovým připojením v jedné domácnosti, kde se nevyužíval. Byl odpojen a darován. Připojili jsme ho 200km na UPC ...

TP-LINK TL WR941ND

DĚKUJI

Dobrý den

router tplink jsme dostali od tchána, protože ho nepoužívali a ležel na půdě. Odvezli jsme si ho 200km domů, kde máme UPC. Připojili kabelem RJ-45 a RJ-45 a on hned se rozblikal a naskočil na mobilech.

Neznali jsme heslo, ale nakonec si rodiče od mé vzpoměli, bylo špatné, ale při dalším pokusu se to rozjelo.

Takže jsme se přihlásili, ale internet "NETEČE".

děkuji

připoj se kabelem k routeru, přes prohlížeč vlez do administrace:

adresa pravděpodobně: 192.168.1.1, přihlášení: admin / heslo: admin, viz údaje zespodu.

zkontroluj nastavení wan rozhraní a zamysli se, jestli je předtím modem upc s jediným lan výstupem, nebo rovnou modem-router s více lan výstupy. podle toho se bude lišit adresa na wan vstupu tplinku.

ano děkuji za odpověď ...

já nyní mám zapojenÝ modem UPC a ten AP router a z něho přijímám wifi ze spartphone a mám zapojený svůj PC. SUPER. DĚKUJI

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----------------

Jenže prblém je v tom, že moja WIFI nesnáší a už mě odešla z domu.

Takže jsem si myslel, že budud mít modem UPS --- Cable router se 4 výstupy LAN a z jednoho výstupu LAN mi pojede ten WIFI Router, který budu moci kdykoli ODPOJIT.

Odpojit proto, abych nebyl doma sám.

nyní mám zapojenÝ modem UPC a ten AP router

1) to je něco s wifi, typ neznámý, když se to v každé tvé odpovědi jmenuje jinak? aha, asi viz 3)

moja WIFI nesnáší a už mě odešla z domu

2) co je tvoja, kdo ti odešel? smartfoun? nebo nějaká pošahaná baba co "cítí" vlny, a co doteď necítila 100x silnější gsm signál jejího mobilu?
(zrovna se dívám na dokument o eugenice a začínám je chápat)

budu mít modem UPS --- Cable router se 4 výstupy LAN a z jednoho výstupu LAN mi pojede ten WIFI Router, který budu moci kdykoli ODPOJIT.

3) proč tobě nefungují 2 routery za sebou jsem psal.
pokud by se změnila lan adresa 2.routeru TL-402M třeba na 192.168.10.1, budou 2 zbytečné routery za sebou fungovat. ale zařízení za TL-402M a za wr941 na sebe neuvidí, až budeš potřebovat něco sdílet / tisknout.

přitom wifi se dá vypínat: novější hw verze tplinků na to mají tlačítko, jinak je to v menu wireless settings -> "Enable Wireless Router Radio". jeho výkon jde i snížit, pokud to nebude vadit pokrytí.

a kup si klávesnici, kde se ti nebude nesmyslně zapínat capslock, kdo to má číst.