Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak opravit internet explorer 10?

PC HP s Win 8 Pro 64 bit. Majitelem PC je pán, který se používá PC jen na práci a na fotky. Občas se k jeho počítači dostane jeho syn.
Ve Win 8 je nainstalovaná nejnovější verze IE 10 s nějakými aktualizacemi.

IE nefunguje, pokud je připojen síťový kabel. Pokud kabel odpojím a spustím IE, nahlásí že se nemůže připojit, ale lze zkontrolovat doplňky apod. Nic zvláštního jsem tam neviděl.
Když je kabel zapojený a spustím IE, tak se spustí a občas i stáhne úvodní stránku. Pak zatuhne a musím jej shodit přes správce úloh.
Firefox funguje vždy.
IE je potřeba kvůli nějakým speciálním certifikátům. Nejen pro banky ale třeba jeden je pro komunikaci se solárními panely.
IE nelze znovu nainstalovat.
Stáhnul jsem sice instalačky (32b i 64b), ale hlásí to, že v PC je novější verze.
Zavirované to snad není. AVG, Eset online, Adwcleaner a mbam nenašly nic.

Pokud je nefunkční IE, tak je možné, že jsou porušeny systémové soubory - v příkazovém řádku spuštěném jako správce zadat příkaz sfc/scannow. V druhém kroku je obnova konfigurace - v možnostech IE se zvolí záložka upřesnit kde je tlačítko Obnovit..

Díky všem za snahu.
Oprava IE10 se nepovedla.

Protože mám původní klasický disk se systémem win 8.0 ( tam se ta závada projevovala a proto jsem do toho musel rýpat ), ale navíc jsem jej naklonoval na nový ssd ( klepaly si mi ruce. HD 500GB jsem klonoval na SSD 256 Samsung. Díky sw přiloženému u toho SSD bez problémů.) dělal jsem pokusy na tom SSD. Původní disk úplně odpojen.

Ještě večer 29.7. se mi podařilo přejít na Win 8.1 a pak na Win 10. Zdá se, že vše jede. Certifikáty v IE jsou. Netuším, jak je dát do Edge, ale to nemusím používat. IE je ve verzi 11 a zdá se, že funkční.