Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na VŠ

Zdravím, chtěl bych se s Vámi poradit ohledně notebooku na VŠ. Notebook jsem nikdy neměl a tento bude na koleji sloužit jen na práci v MS officech a přehrávání videí/filmů. Cenový limit bych viděl max. 15 000 Kč. Operační systém mám (Win 7), takže pokud byl Vámi vybraný bez OS, a díky tomu levnější, vůbec by to nevadilo.
Také bych byl rád za SSD disk na OS, nebo alespoň možnost dokoupení (pokud mají i notebooky volné sloty na SSD/HDD).
S velikostí displeje si také nejsem jistý, ale pro mé potřeby (psaní poznámek atd.) asi větší než 15,6" nebude ideální.

Za všechny návrhy a rady budu vděčný.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Bojím se aby netbook neměl moc malý displej. Stejně tak nevím, zda si ho budu brát na přednášky, ale pokud ne, bude permanentně na koleji zapojený v síti. Proto by pak nevadil větší displej a nižší výdrž baterie.

Ano, co se tak koukám, asi jsem dal limit moc vysoký. Čím levnější, tím lepší.
Hlavně bych rád uplatnil ten volný OS, co mám doma.

tady jeste nejlevnejsi, ktery bych bral

http://www.k24.cz/product/314098/Elektronika/Noteb ooky_a_tablety/Acer_Aspire_ES1_131_NX_MYKEP_004_48 0GB_SSD_8GB.html

ale pozor na to, ten procesor ma asi 40% jednovlaknovy vykon ULV i3 v tom levnejsim Lenovu. Video to prehraje, dokonce i H265, na kancl to asi taky postaci, ale celkove ten ntb bude mit o dost pomalejsi 'feel'. Lakava by snad mohla byt kapacita SSD v te cene a mozna i rozmery v pripade prenaseni.

vydrz na baterii bude ale velmi dobra u tohoto CPU. za tu cenu je to mozna velmi dobry kup.

vas laptop je nesmysl

zravy AMD FX cpu se nehodi do notebooku vubec (nejen ze topi, rychle zere baterku), zvlast v teto cenove relaci
4 GB ram by mohlo byt omezujicich
HDD/SSHD bych se vyhnul, durazne doporucuji do notebooku brat jen SSD.
1080p na 15.6" by mohlo byt pri standardnim DPI skalovani prilis velke rozliseni, teda pokud nemate fakt dobre oci

K24 neprodává zařízení z CZ distribuce. V případě potíží není možné zařízení reklamovat v servisním středisku Lenovo, je nutné se obrátit na prodejce. Stejně tak tomu je i s podporou a to jak softwarovou, tak i hardwarovou. Po uplynutí dvouleté záruční lhůty má prostě zákazník smůlu a musí zařízení svěřit neautorizovanému servisu, nebo zařízení na vlastní náklady dopravit z a do místa původu zařízení (v případě K24 jde o polsko). Nákup takovéhoto zařízení se tolik nevyplatí. Vojta, Lenovo

Pokud by se to mělo i přenášet, pak což se poohlédnout po repasu? Ona taková starší firemní řada bude kvalitnější než nový křáp z plastu v této cenové hladině.
A hlavně se vyhýbejte Atomům a lesklým monitorům, to byste trpěl jak raněné zvíře.

3. a 4. se mi líbí. Není ale u 4. 4 GB RAM málo? A máte zkušenosti s repasovanými notebooky? Trochu mě děsí záruka jen 6 měsíců, vzhledem k tomu, že bych byl rád, kdyby mi pár let vydržel.
Také nevím, jestli bych si měl rovnou zakoupit novou baterii, co k tomu nabízejí.

4GB stačí, pokud s ní člověk umí hospodařit. Souhlasím s "ms". Osobně jsem vyléčenej z nových plastových šitů řekněme za 10-15 tisíc, rozhodně bych šel do repasu typu IBM za pár tisíc, kde je minimálně kvalita úplně jinde. Samozřejmě to chce narazit na slušnej kus, s ideálně aspoň 12m zárukou.

Dobře, už jsem rozhodnutý že ho koupím a s tím SSD to tak mám v plánu. K té dockovací stanici, měl bych vzít nějakou z těch co k němu nabízejí, nebo bys mi doporučil nějakou jinou?
A baterii mám vzít také od nich? Zdá se mi za 1523 Kč poměrně levná.

Vámi navrhnutý E6530 za cca 10 000 Kč jsem objednal hned druhý den (30.7.), bohužel po objednání a zaplacení objednávky mi odepsali, že byl krátce před mou objednávkou prodán, tak mi poslali peníze zpět. Od té doby jsem čekal jestli se neobjeví nějaký jiný v podobné ceně, ale zatím nic.

Myslíte, že má cenu připlatit si za jeden z těchto dvou? A který? www.levnapc.cz nebo www.levnapc.cz